Pożegnanie Maturzystów

Dodał: admin 9 maja 2017 19:07

Społeczność Naszej Szkoły uroczyście pożegnała Maturzystów. Wydarzenie to zostało uświetnione obecnością Starosty Nowotarskiego - pana Krzysztofa Fabera, Prezes Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej - pani Danuty Hajnos oraz Rodziców Absolwentów.

W trakcie oficjalnej części pożegnania maturzystów wręczono 22 świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, najwyższą średnią za trzy lata nauki uzyskały Klaudia Kmin i Magdalena Kowalczyk z klasy III B – 5.20. Prymusi zostali nagrodzeni pamiątkowymi zestawami: pióro i długopis, ufundowanymi przez Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej. Odebrali gratulacje od Pana Starosty i Pani Dyrektor. Kolejno uhonorowano uczniów osiągających wysokie wyniki w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych- otrzymali oni pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy I LO. Dyplomami i medalami uhonorowano zwycięzców tegorocznej edycji GoszczCup. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy byli zaangażowani w działalność charytatywną w Szkolnym Wolontariacie Młodzieżowym oraz pracę w samorządzie szkolnym.

Wszyscy Absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów pamiątkowe pinsy z logotypem szkoły. Tradycyjnie już, Maturzyści złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły, po czym uroczyście przekazali sztandar kolegom z klas drugich.

Uroczystość zwieńczyły przemowy pana Starosty Krzysztofa Fabera, pani Dyrektor Marii Kopeć, pana Wojciecha Nowaka - przedstawiciela Rodziców oraz przedstawicieli Absolwentów i Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor życzyła młodzieży połamania piór na maturze, wysokich wyników, pamiętania o miejscu swojego pochodzenia, o nieprzemijającej wartości Dobra, Prawdy i Piękna, ale przede wszystkim tego, by odważnie iść przez życie i spełniać marzenia. Pan Starosta podziękował pani Dyrektor i Nauczycielom za pracę i podkreślił jak ważne jest właściwe wychowanie młodzieży i wyposażenie ich w odpowiedni system wartości.

W dalszej części były podziękowania, pożegnania i łzy wzruszenia i żalu, że tak szybko minął czas. Były deklaracje, ze ostatni tydzień zostanie wykorzystany na intensywną naukę a potem już tylko egzamin dojrzałości i najdłuższe wakacje życia.

Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Klasa 3a: Dominika Młynarczyk 5.12, Sylwia Kuros 5.18, Alicja Kojs 4.82, Jacek Chowaniec 5.06, Mikołaj Głodziak 4.88. Klasa 3b: Klaudia Kmin 5.20, Katarzyna Lelek 4.90, Magdalena Kowalczyk 5.20, Joanna Bienias 4.90, Krzysztof Kosakowski 4.80, Michał Kostrz 4.85. Klasa 3d: Karina Kłak 5.0, Iwona Madeja 4.89, Alicja Złahoda 5.0 Klasa 3e: Alicja Czyszczoń 4.89, Dorota Zatłoka 4.77, Miłosz Zamojski 4.75. Klasa 3g: Joanna Zagata 4.76, Agnieszka Galarowicz 5.18, Maciej Batkiewicz 4.88. Klasa 3h:Julia Szymusiak 5.0, Urszula Tokarczyk 5.0.

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych: Dominika Młynarczyk-tytuł laureata I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki oraz tytuł laureata III-go stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Języka Angielskiego. Sylwia Kuros- tytuł Finalistki XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, tytuł Laureatki I stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z Matematyki. Mikołaj Głodziak- tytuł Laureata II stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki , tytuł Finalisty Centralnego XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK. Jacek Chowaniec- tytuł Laureata II stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki . Klaudia Kmin- tytuł Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej. Iwona Madeja- tytuł laureata XLII Olimpiady Historycznej, tytuł laureata X Olimpiady Mediewistycznej, tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska Piastowska. Joanna Zagata- tytuł laureata I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki. Norbert Raducki- tytuł finalisty etapu centralnego XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

Gratulujemy wszystkim Absolwentom i trzymamy kciuki za wyniki matury!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=301