naglowek - tlo

VI koncert „Goszczyński dla Fundacji im. Adama Worwy”

Dodał: admin 31 maja 2017 21:19

Dnia 25 maja Samorząd Uczniowski naszego Liceum zorganizował VI Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Fundacja niesie pomoc ludziom przewlekle i obłożnie chorym oraz ich bliskim.Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu wystąpili wokalnie uczniowie i absolwenci Goszcza. Zaśpiewali piosenki po polsku, angielsku, francusku i włosku. Byli to: Ewa Piszczek, Karolina Hornik, Gabriela Szyszka, Maria Łukasz, Olga Gębik, Mateusz Słonina, Stanisław Kwak, Klaudia Budzyk oraz Anna Rusin. Koncert trwał prawie 3 godziny i stał na bardzo wysokim poziomie. Został wzorowo poprowadzony przez konferansjerów z naszej Szkoły: Natalia Prelich i Bartłomiej Fryźlewicz.Wypełniona po brzegi widownia, żywiołowo reagowała na to co działo się na scenie, a gdy wymagała tego chwila to w pełnym skupieniu i w ciszy słuchała muzyki klasycznej. Wszyscy wykonawcy na koniec swojego występu otrzymywali zasłużone brawa. Swój talent muzyczny zaprezentowała również młodzież z Państwowej Szkoły Muzyczej: Katarzyna Bryniczka, Adrianna Derebas, Miriam Wójcik, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kutyła, Julia Majerczyk i Karolina Szarek.


Do występu na koncercie Goszczyńskiego zostały zaproszone grupy taneczne: Zespół Regionalny Honaj, Reload Kidz, Frajdowa Akademia Tańca i Baletu, Party-tura, Cheerleaderki ZSPiG Waksmund. 


Finałem całego muzycznego wydarzenia było pojawienie się na scenie zespołu z Raby Wyżnej „Gim Band” z gościnnym udziałem Jagny Bryniarskiej i Monika Cyrwus. Piosenka wykonywana przez Jagnę „Nie bój się chcieć” była śpiewana kilka razy, a po następnym bisie na scenie pojawili się wszyscy, którzy koncert zorganizowali.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego koncertu!


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=309

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności