Mistrzostwa Województwa Małopolskiego U18 i U20

Dodał: admin 5 czerwca 2017 21:06

Jedenaście medali reprezentantów UKS „Gimpel” Nowy Targ!

Na stadionie AWF w Krakowie, ponad 500 lekkoatletek i lekkoatletów uczestniczyło w rywalizacji o tytuły Mistrzów Województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20. Była to równocześnie druga i ostatnia eliminacja do drużynowych Mistrzostw Polski U20.

Do bardzo udanych mogą zaliczyć występ zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ. Zdobyli jedenaście medali, trzy złote, dwa srebrne, sześć brązowych, wszystkie w kategorii U20.

Mistrzami Województwa zostali: Joanna Rypel w biegu na 400 metrów przez płotki (R.Szkoły), Weronika Florek w rzucie oszczepem (RŻ), Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą (RŻ).

Srebrne medale zdobyli - Kamila Repa w skoku w dal (RŻ) i Norbert Raducki w pchnięciu kulą; brązowe – Magdalena Kucińska w skoku w dal, Weronika Słota w biegu na 800 metrów, Małgorzata Łopata na 200 metrów, Weronika Florek w pchnięciu kulą (RŻ), Krzysztof Kosakowski w rzucie dyskiem (RŻ), sztafeta chłopców 4x100 metrów w składzie Kamil Jaworski, Daniel Jendrusiak, Bartłomiej Chowaniec, Paweł Cholewa.

W finałach (do ósmego miejsca) wystąpili również: juniorki i juniorzy – 4. sztafeta 4x400 metrów dziewcząt w składzie Joanna Rypel, Weronika Słota, Małgorzata Łopata, Klaudia Lipkowska, 6. Julia Sproch na 1500 metrów, 4. Norbert Raducki w rzucie dyskiem (RŻ), 5. Kamil Jaworski na 200 metrów (RŻ), 7. Daniel Jendrusiak (RŻ) i 8. Paweł Cholewa obaj na 100 metrów; juniorki i juniorzy młodsi – 4. Maria Łukasz w skoku w dal, 6. Klaudia Lipkowska na 400 metrów, 4. Błażej Knutelski na 3000 metrów (R.Szkoły), 5. Marcin Bigos na 110 metrów przez płotki, 5. sztafeta 4x100 metrów w składzie Hugo Czerwiński, Piotr Bigos, Jan Zoń, Marcin Bigos, 7. Piotr Bigos w skoku w dal.

Uczniowie Liceum ustanowili 10 rekordów życiowych (RŻ) i dwa Rekordy Szkoły. Joanna Rypel poprawiła własne osiągnięcie (1:16.36 – 25.06.2016 r.), uzyskała rezultat 1:16.17. Błażej Knutelski w biegu na dystansie 3000 metrów, rezultatem 9:54.14, poprawił rekord juniorów młodszych należący Stanisława Rychtarczyka 10.16.0 (pomiar ręczny), ustanowiony 30.05.1987 r. (rekord z brodą – 30 latek!) w Nowym Targu, w czasie Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży.

W ramach eliminacji Ligi Seniorów Edyta Michalik uzyskała rezultat 5:31.32 na 1500 metrów.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ zakończyli udział w Regionalnej rundzie eliminacji do Mistrzostw Polski U20. Teraz pozostało oczekiwanie na II rundę w pozostałych województwach. Obligatoryjny czas upływa 25.06.2017 r. Nie wszyscy się spieszą, forma zawodników rośnie w miarę zbliżania się terminów Indywidualnych Mistrzostw Polski.

GRATULUJEMY!!!

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=310