Wymiana z Niemcami z Ravensburga

Dodał: admin 14 czerwca 2017 20:54

W dniach 23.05-30.05 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę 20 uczniów oraz dwóch nauczycieli p. Sonję Franica i p. Thomasa Heilinga. Goście przyjechali do nas z miejscowości Ravensburg. Opiekunami tegorocznej wymiany byli p. Barbara Zapiórkowska, p. Dorota Adamczyk i p. Paweł Rozmus.Wymiana miała na celu poznanie kultur obu krajów, rozwijanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych narodów oraz doskonalenie znajomości j. niemieckiego i j. angielskiego.
Uczniowie mieli okazję odwiedzić naszą szkołę oraz brać udział w zajęciach lekcyjnych. Mieli również szansę zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków: Kraków, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Zakopane, kościółek w Dębnie Podhalańskim, Niedzicę i Szczawnicę. Co więcej wszyscy mogli podziwiać malowniczy krajobraz Pienińskiego Park Narodowego podczas spływu Dunajcem na tratwach, jeść śniadanie w prawdziwym barze mlecznym, poznawać tradycje ludowe na Podhalu - wyrób góralskiego oscypka oraz brać udział w rajdzie szkolnym „Szlakami Goszczyńskiego” na Turbacz.


Niedzielę każdy z uczniów spędzał czas z rodzinami goszczącymi. Był grill, odpoczynek, spacery po okolicy i poznawanie zwyczajów i polskich tradycji. Nauczyciele natomiast wybrali się na górską wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów.


Cały tydzień spędzony na poznawaniu kultury i obyczajów naszego regionu, integracji, rozmowach oraz na świetnej zabawie na długo pozostanie w naszej pamięci.
Do zobaczenia w Niemczech!


Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej działające przy naszej Szkole.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=314

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl