Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dodał: admin 10 października 2017 17:07

Awans drużyn dziewcząt i chłopców z „Goszczyńskiego” do zawodów wojewódzkich.

 Wyczerpujący tydzień mieli najlepsi biegacze powiatu nowotarskiego. Tylko jeden dzień przerwy dzielił eliminacje do zawodów wojewódzkich w drużynowych i w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta biegły 10 x 1000, a chłopcy 10 x 1500 metrów.Rywalizacja dziewcząt była bardzo emocjonująca. Uczennice I Liceum w Rabce Zdroju i „Goszczyńskiego” przez cztery zmiany biegły blisko siebie i dopiero po piątej zaznaczyła się przewaga nowotarżanek. Ostatecznie wygrały reprezentantki ZSO Nr 1 w Nowym Targu z kilkusetmetrowa przewagą. Obie drużyny awansowały do wojewódzkich finałów.


Wśród chłopców emocje również trwały przez cztery zmiany. Na kolejnych odcinkach licealiści z „Goszczyńskiego” uzyskiwali coraz większą przewagę, na mecie wyniosła około 600 metrów. Na drugim miejscu ukończyli bieg uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce Zdroju, a na trzecim reprezentanci Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Targu. Do finałów wojewódzkich awansowały drużyny ZSO Nr 1 w Nowym Targu i I LO w Rabce Zdroju.


Skład sztafet Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu: Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Izabela Szaluś, Anna Ochmańska, Maria Łukasz, Patrycja Zarzycka, Julia Sproch, Weronika Słota, Joanna Rypel, Klaudia Lipkowska, Katarzyna Szaflarska; Maciej Jeziorczak, Daniel Siedlarczyk, Gabriel Duda, Albert Mąka, Dominik Gach, Paweł Świątkowski, Bartłomiej Chowaniec, Tomasz Koszarek, Marcin Bigos, Błażej Knutelski, Jan Zoń, opiekun mgr Barbara Wcislo.


 GRATULUJEMY!


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=333


 Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl