42. Memoriał dra Aleksandra Moroza w lekkoatletyce

Dodał: admin 16 października 2017 16:49

REKORDY GOSZCZYŃSKIEGO NA PŁOTKACH!

Memoriał poświęcony pamięci dra Aleksandra Moroza, to, tradycyjnie, ostatnie zawody na stadionie w letnim sezonie lekkoatletycznym w województwie małopolskim. Nad obiektem AWF w Krakowie świeciło słońce, było prawie bezwietrznie, dobrego humoru uczestników nie zepsuła informacja o ręcznym pomiarze czasów.

Wśród reprezentantów UKS „Gimpel”, uczniów naszego liceum, wystąpili zawodnicy z dłuższym stażem i pierwszoklasiści, przygotowujący się do zawodów międzyszkolnych.

Brak elektroniki był przyczyną sprawczą pierwszych rekordów Szkoły, z pomiarem ręcznym, w biegach na niskich płotkach (400 m). W kategorii juniorek Joanna Rypel uzyskała rezultat 1:19.8 (76,2 cm). Wśród juniorów młodszych, w kronikach rekordzistów, z wynikiem 67.7 (83,8 cm), zapisał się Marcin Bigos. Marcin został także rekordzistą Szkoły w biegu na 110 m przez płotki (91,4 cm) – 18.5.

Pierwsze, oficjalne, rekordy życiowe ustanowiła juniorka Anna Szewczyk, aktualnie najlepsza sprinterka w „Goszczyńskim”, na 100 metrów uzyskała 13,7, a na 200 – 30,1. Poprawiła rekord życiowy na 100 metrów juniorka młodsza Patrycja Zarzycka – 14,4.

Po raz pierwszy w zawodach klubowych startowała Maria Kuranda, pchnęła kulą (3 kg) na odległość 9.16 m. Tym razem nie udało się poprawić rekordu młodziczce Kindze Machaj, ale wynik 6.72 m należy uznać za dobry.

Sprawdził swoje możliwości na 400 i 800 m junior młodszy Paweł Świątkowski, specjalizujący się w biegach na 1500 m i dłuższych, uzyskał, odpowiednio - 63,9 i 2:27,9.

Po raz kolejny poprawił rekord życiowy junior młodszy Dominik Machaj, skoczył w dal 5.07 m.

Był to drugi, udany, sprawdzian przed cyklem międzyszkolnych zawodów. Udział w imprezach klubowych powinien zaowocować poczuciem pewności siebie, a w efekcie przełożyć się na kolejne, dobre wyniki.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=336

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.