Nasze uczennice w II etapie konkursu wiedzy o prawie wyborczym

Dodał: admin 21 listopada 2017 18:47

Aż pięć uczennic Naszej Szkoły awansowało do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”! Jest to tym większy sukces, że tegoroczna edycja poświęcona jest w całości bardzo skomplikowanemu zagadnieniu – wyborom samorządowym.Do II etapu awansowały: Adrianna Kobylarczyk (która uzyskała najwyższy wynik w Szkole, zdobywając w teście aż 23 punkty na 25 możliwych), Julia Sikoń i Martyna Stankiewicz z kl. 1d oraz Karolina Fąfrowicz i Karolina Mroszczak z kl. 1e.


Etap wojewódzki będzie polegał na napisaniu pracy na jeden z podanych przez Organizatorów tematów: Istota i funkcje samorządu terytorialnego a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny); Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej; Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast).


Wyniki pozostałych uczniów Naszej Szkoły również były bardzo wysokie, dlatego wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy wiedzy, a dziewczynom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!


Przygotowania do konkursu prowadzi mgr Katarzyna Sikora.


Grafika: PKW