Maraton pisania listów Amnesty International – podsumowanie

Dodał: admin 13 grudnia 2017 22:12

8.12.2017 r. w naszej szkole zakończył się maraton pisania listów Amnesty International zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski.

Napisaliśmy 347 listów!!!Apelowaliśmy do Ministra Sprawiedliwości Turcji w sprawie uwolnienia „10 ze Stambułu”, uwięzionych za obronę praw człowieka (54 listy), a do Premiera Jamajki w sprawie ochrony Shackelii Jackson, która walczy, aby morderstwo nie uszło policji bezkarnie (46 listów). Minister Sprawiedliwości Madagaskaru otrzyma od nas 62 listy w sprawie uwolnienia Clovisa Razafimalala skazanego za ochronę zagrożonego lasu deszczowego, a do Prezydenta Czadu wpłyną od nas 53 listy z prośbą o bezwarunkowe i natychmiastowe uwolnienie z wiezienia Mahadina, któremu grozi dożywocie za publikację posta na Facebooku, dotyczącego pokojowej krytyki rządu. W sprawie Ni Yulan z Chin skazanej na bezdomność za obronę praw lokatorów, wysyłamy 50 listów do Dyrektora Pekińskiego Biura Bezpieczeństwa Publicznego. Prezydenta Egiptu prosimy o uwolnienie Hanan Badr el-Din aresztowanej za kampanię na rzecz osób zaginionych (26 listów). Grupa ludzi (MILPAH) walcząca w obronie swojej ziemi sama potrzebuje ochrony i o nią prosimy Prezydenta Hondurasu (26 listów). Do Premiera Izraela apelujemy o unieważnienie zarzutów przeciwko Faridowi al-Atrashowi i Issie Amro za protest przeciwko zbrodniom wojennym (29 listów).


Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji! „Goszczyński” udowodnił, że jesteśmy wrażliwi na krzywdę i los ludzi broniących praw człowieka!!!


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=366