Wymiana ze Szwajcarią

Dodał: admin 11 marca 2018 15:48

W dniach 2-9 marca 2018 roku trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w 13 wymianie językowej z College de Gambach we Fryburgu, w Szwajcarii. Współpraca ze wspomnianym liceum trwa od ponad dwudziestu lat a zapoczątkował ją profesor Konrad Nowak. Podczas wizyty u naszych szwajcarskich partnerów uczniowie mają możliwość poznania tradycji i zwyczajów panujących w tym kraju, jak również doskonalenia umiejętności językowych w zakresie angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz innych.

Podczas tegorocznej wymiany nasi uczniowie mieli okazję spędzić weekend u rodzin, które przybliżyły im kulturę Szwajcarii oraz zaprezentowały sposób organizowania wolnego czasu. Kolejne dni to wycieczki do miejsc, które zostały wybrane przez organizatorów z zaprzyjaźnionego liceum, jako warte odwiedzenia. W ten sposób mogliśmy zobaczyć Fryburg, muzeum Charliego Chaplina w Vevey, fabrykę czekolady Cailler, zamek Gruyeres, Berno oraz uczestniczyć w zajęciach kulinarnych w Alimentarium we wspomnianym wcześniej Vevey. Dodatkowo nasi uczniowie mogli towarzyszyć swoim partnerom podczas zajęć lekcyjnych.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczący w tegorocznej wymianie uważają pierwszą część za bardzo udaną. Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę i zasługują na pochwałę. Z niecierpliwością oczekujemy na wizytę naszych szwajcarskich partnerów w Polsce, która będzie miała miejsce w maju. Wymianą opiekują się Panie mgr Agnieszka Paprocka- Maciaś i mgr Ewa Komperda.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=408#1