XI Memoriał im. Jakuba Marka w piłce siatkowej.

Dodał: admin 1 maja 2018 17:00

Absolwenci przetestowali uczniów I LO!

Uroczystość otwarcia drugiej części Memoriału, turnieju mężczyzn, zaszczycił obecnością Pan Stanisław Marek, który przybliżył zawodnikom postać Syna. Śp. Jakub zginął pod Mont Blanc.

W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Gospodarze, I Liceum Ogólnokształcące, wystawili dwa zespoły - uczniów klas I i II - potencjalnych reprezentantów w następnych latach. Żegnający się ze Szkołą trzecioklasiści, utworzyli wspólny, ośmioosobowy team z młodszymi absolwentami (3KLAM) i razem z pierwszą drużyną Absolwentów przetestowali „młodych”.Zawody przeprowadzono systemem pucharowym, grano pełne partie do 25 pkt., do dwóch wygranych. Turniej zainaugurował Pan Stanisław Marek rzutem piłki o serw.


Los przydzielił drużynom licealistów starszych kolegów. Absolwenci mieli ciężką przeprawę z uczniami klas II LO. Pierwsza partia zakończyła się ich wygraną do 21 pkt., ale w drugiej, po grze na przewagi, dopiero ostanie zbicie Aleksandra Apostoła zakończyło pełne emocji spotkanie - do 25 pkt w partii i 2:0 w meczu dla Absolwentów.


Nie brakowało emocji w meczu 3KLAM z I klasami LO. Rozpoczęło się od sensacji, pierwszą partię, do 21 pkt, wygrali młodzi! Większa rutyna zawodników 3KLAM zadecydowała o ich zwycięstwie, kolejne zakończyli rezultatami do 16, a w tie-breaku do 10.


W finale, pomiędzy Absolwentami i 3KLAM, pokaz skuteczności dał najlepszy zawodnik turnieju, Aleksander Apostoł. Wygrali Absolwenci 2:0, zostali zwycięzcami XI Memoriału im. Jakuba Marka. W meczu o trzecie miejsce nie brakowało zaangażowania obu drużyn Licealistów. Po fascynującej walce, szczególnie w pierwszej partii, lepsi okazali się uczniowie klas II - 2:0.


Trzy najlepsze drużyny uhonorowano pucharami, wszystkie otrzymały dyplomy. Statuetką wyróżniono Aleksandra Apostoła, najlepszego zawodnika Turnieju. Nagrody wręczał Pan Stanisław Marek. W imieniu Rodziny podziękował organizatorom, absolwentom Szkoły, nauczycielom i uczestnikom zawodów.


Turnieje kobiet i mężczyzn przeprowadzone w ramach Memoriału, to piąta i szósta impreza siatkarska zorganizowane przez UKS „Gimpel” w tym roku szkolnym. Poprzednio odbyły się z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Noworoczny. Uczestniczyli w nich uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci I Liceum i innych szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Organizatorami zawodów byli, Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ, Hubert Borowski i Hubert Derebas członkowie sekcji Absolwentów.


Wyniki:Absolwenci – I LO kl. II : 2:0 (21, 25); 3KLAM – I LO kl. I: 2:1 (-21, 16, 10); I LO kl. II – I LO kl. I: 2:0 (21, 16); Absolwenci – 3KLAM: 2:0 (16, 16).


Kolejność:


1. Absolwenci; 2. KLAM; 3. I LO kl. II; 4. I LO kl. I.


Składy:


Absolwenci – Adrian Sobolak, Łukasz Jurek, Krzysztof Krauzowicz, Aleksander Apostoł, Marcin Blicharski; 3KLAM – Tymoteusz Derebas, Patryk Wojtyczek, Maciej Mastela, Adrian Kamiński, Paweł Dziedzina, Hubert Derebas, Hubert Borowski, Michał Kuranda; I LO kl. II – Mateusz Słonina, Hubert Kwiatkowski, Andrzej Kuczak, Dominik Machaj, Bartłomiej Jaróg, Samuel Jaromin, Adrian Waluś; I LO kl. I – Michał Bańka, Łukasz Kukla, Bartłomiej Ciesielka, Mateusz Kolasa, Klaudiusz Gut-Borowy, Anna Sienka.


Sędziowie:


Stanisław Marek, Hubert Borowski, Anna Sienka, Marcin Blicharski, Paweł Dziedzina, Aleksander Apostoł, Łukasz Jurek.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=433

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl