Małopolski Memoriał Trenerów „życiówki” licealistów.

Dodał: admin 12 maja 2018 11:11

Lekkoatleci zainaugurowali sezon udziałem w 10. Memoriale Trenerów. Na obiekcie AWF w Krakowie stawiło się ponad 500 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w standardowych, olimpijskich konkurencjach, ale biegacze mieli możliwość sprawdzenia aktualnej wydolności organizmu, startując na pokrewnych, do zasadniczych konkurencji, dystansach. Trenerzy skwapliwie wykorzystali te możliwości, sporą frekwencją cieszyły się biegi na 150, 300, 500, 600, 1000, 2000 metrów.

Bardzo dobrze rozpoczął sezon najlepszy sprinter I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu Bartłomiej Knapczyk. Wygrał serię rezultatem 11,68 co zapewniło mu szóstą lokatę open, a trzecią w jego kategorii wiekowej U18. Poprawiła życiowy rekord Maria Łukasz w skoku w dal, uzyskała 4.72, zajęła siódme miejsce open, a drugie w kategorii U20. Na dobrym poziomie skakali Szymon Waliczek - 5,77 i Dominik Machaj – 5,32 (WRŻ). W kategorii wiekowej U20 zajęli, odpowiednio, trzecie i czwarte miejsce.

Pierwsze rekordy życiowe i Szkoły, w obu kategoriach wiekowych U20 i U18, ustanowili biegacze na 2000 metrów. Błażej Knutelski zajął trzecie miejsce open, drugie w kategorii U20, uzyskał rezultat 6:01.34. Drugi licealista Jan Zoń, ustanowił życiowy rekord – 7:37.71. W kategorii U18 rekordzistami Szkoły zostali - Łukasz Kukla 7:18.85 i Oliwia Smolarska 8:31.79.

Najlepszy płotkarz Liceum Marcin Bigos tym razem startował na 600 metrów, w kategorii U20 był czwarty, open był 11, uzyskał rezultat 1:32.99. Zrobił bardzo dobre ważenie swoją postawą, po bardzo dynamicznym biegu zajął drugie miejsce w serii.

Był to bardzo pożyteczny start. Dostarczył trenerowi sporo materiału do przemyślenia. Podobnie jak w latach poprzednich, ze względu na zimę, dłuższą na Podhalu od pozostałych rejonów, jeszcze nie wszyscy zawodnicy przebiegli zadane im kilometry. Do pełni formy trzeba poczekać.

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl..

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=437