Nic nowego pod słońcem

Dodał: admin 17 maja 2018 13:28

Przełom kwietnia i maja upłynął uczniom klas 1a (we współpracy z Klemensem Hubickim z kl. 2c) i 1d na wytężonej pracy związanej ze Świętem Konstytucji 3 maja.

Uczniowie klasy 1a (mat-fiz-ang) zrealizowali film dotyczący Konstytucji 3 maja oraz współczesnej Konstytucji z 1997 r. Składa się on z dwóch części: pierwsza to krótkie przedstawienie podobieństw pomiędzy procesami uchwalania obydwu ustaw (Nic nowego pod słońcem! – zobaczcie, jak podobne były wydarzenia, które dzieli ponad 200 lat!), a druga to ankieta, w której swoimi opiniami na temat konstytucji dzielą się nasi nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Nowego Targu.  Film dostępny jest pod adresem: https://youtu.be/TF6QRgBPDoE


Uczennice klasy 1d (pol-hist-ang) przygotowały wystawę, która zawisła już na tablicach na pierwszym piętrze. Jeżeli zastanawiacie się, jak przed II wojną światową wyglądały obchody Święta Konstytucji 3 maja w naszej Szkole, nie możecie omijać tego miejsca.


Autorzy filmu:


Dawid Gondek


Anna Ligas


Izabela Michalik


Barbara Naciasta


Weronika Ostowska


Aleksandra Skubisz


Maciej Bafia


Michał Bańka


Marcin Głodziak


Klemens Hubicki


Paweł Świątkowski


Autorki wystawy:


Joanna Kapera


Adrianna Kobylarczyk


Katarzyna Mąka


Anna Radecka


Klaudia Rafacz


Aleksandra Szymoniak


Oliwia Wójciak


Izabela Zając


Film i wystawa powstały pod opieką mgr Katarzyny Sikory. Selekcję fragmentów z przedwojennych sprawozdań Dyrektora Szkoły przeprowadził mgr Jacek Waksmundzki.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl