Nic nowego pod słońcem

Dodał: admin 17 maja 2018 13:28

Przełom kwietnia i maja upłynął uczniom klas 1a (we współpracy z Klemensem Hubickim z kl. 2c) i 1d na wytężonej pracy związanej ze Świętem Konstytucji 3 maja.

Uczniowie klasy 1a (mat-fiz-ang) zrealizowali film dotyczący Konstytucji 3 maja oraz współczesnej Konstytucji z 1997 r. Składa się on z dwóch części: pierwsza to krótkie przedstawienie podobieństw pomiędzy procesami uchwalania obydwu ustaw (Nic nowego pod słońcem! – zobaczcie, jak podobne były wydarzenia, które dzieli ponad 200 lat!), a druga to ankieta, w której swoimi opiniami na temat konstytucji dzielą się nasi nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Nowego Targu.

Film dostępny jest pod adresem: https://youtu.be/TF6QRgBPDoE

Uczennice klasy 1d (pol-hist-ang) przygotowały wystawę, która zawisła już na tablicach na pierwszym piętrze. Jeżeli zastanawiacie się, jak przed II wojną światową wyglądały obchody Święta Konstytucji 3 maja w naszej Szkole, nie możecie omijać tego miejsca.

Autorzy filmu:

Aleksandra Szymoniak

Oliwia Wójciak

Izabela Zając

Film i wystawa powstały pod opieką mgr Katarzyny Sikory. Selekcję fragmentów z przedwojennych sprawozdań Dyrektora Szkoły przeprowadził mgr Jacek Waksmundzki.