Rekordy życiowe lekkoatletów „Gimpla” w Memoriale im. Edwarda Szklarczyka.

Dodał: admin 21 maja 2018 17:10

W Suchej Beskidzkiej po raz drugi przeprowadzono zawody lekkoatletyczne w ramach Memoriału im. Edwarda Szklarczyka, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach na 3000 metrów z przeszkodami, a także na 1500 metrów. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w roku 1964. Karierę sportową rozpoczynał w MMKS Babia Góra Sucha Beskidzka.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe. Pierwsze punkty w Lidze Seniorów zdobyli: Maria Łukasz - w skoku w dal uzyskała rezultat 4.73, Bartłomiej Knapczyk – przebiegł 100 metrów w czasie 11.68, Dominik Machaj - w pierwszym występie w trójskoku pokonał barierę 11 metrów (11.04).

W ramach mitingu zawodnicy „Gimpla” startowali również w innych konkurencjach. Maria Łukasz zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą 4 kg – 8.02, Kinga Machaj na drugiej pozycji ukończyła konkurs pchnięcia kulą 3 kg, uzyskała odległość 7.91, w rzucie oszczepem (500 G) zajęła trzecie miejsce – 25.56. Kolejny rekord życiowy, w skoku w dal, rezultatem 5.47, ustanowił Dominik Machaj

Był to bardzo pożyteczny wyjazd. Młodzież z Podhala zobaczyła pięknie położony stadion, z świetnie utrzymaną, naturalną nawierzchnią boiska, która służy rzucającym oszczepem, pchającym kulą, a także piłkarzom. Nadaje się do bezpiecznego, bez unoszącego się zapachu „chemii”, użytkowania przez dzieci i młodzież. Jest wizytówką Miasta, świadczy o wysokiej kulturze sportowej i ekologicznej mieszkańców.

GRATULUJEMY!

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uks.gimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=439