Błażej Knutelski trzeci w Memoriale im. Emila Wzorka.

Dodał: admin 24 czerwca 2018 14:57

W Tarnowie, na stadionie TOSiR, przeprowadzono trzecie zawody w ramach rejonowych eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Równocześnie odbyły się, w otwartej formule, konkurencje memoriałowe poświęcone pamięci tarnowskich trenerów Emila Wzorka, Adama Hutniczaka i Kazimierza Fronka. Imprezie patronował Prezydent Miasta Tarnów Roman Ciepiela, funkcje organizatorskie i kierownictwo sportowe pełnili działacze Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu, startowali w trzech konkurencjach memoriałowych.

W Memoriale im. Emila Wzorka, w biegu na 3000 metrów, trzecie miejsce zajął Błażej Knutelski – 9:36.41, siódme Jan Zoń – 11:56.98 (58 pkt.). Na tym samym dystansie na czwartej pozycji ukończyła bieg Edyta Michalik – 12:02.50.

W Memoriale im. Adama Hutniczaka w skoku w dal, na dziewiątym miejscu uplasował się Szymon Waliczek – 5.57 (67 pkt.).

W eliminacjach do DMP U20, punkty zdobyli również: 8. Bartłomiej Chowaniec na 400 metrów – 54.88 – (84 pkt), 10. Daniel Siedlarczyk na 800 metrów – 2:17.41 (62 pkt).

Bardzo dobrze zaprezentowali się: 1. Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 5 kg – 11.72 (drugie osiągnięcie w życiu), 4. Marcin Bigos na 400 metrów przez płotki – 64.20 (stracił rytm biegu na piątym płotku), 4. Marta Sibiga w swoim pierwszym konkursie pchnięcia kulą 3 kg uzyskała rezultat – 8.33.

Był to udany start, trzech zawodników zdobyło pierwsze punkty w Lidze, jeden poprawił swoje najlepsze osiągnięcie. Młodzi Podhalanie zobaczyli stadion o naturalnej nawierzchni, wszystkie urządzenia do uprawiania lekkoatletyki. Bieżnię o ośmiu torach na prostej i sześciu na całym obwodzie. Taki stadion mógł powstać w Nowym Targu, wystarczyło postawić budynek administracyjny (?) na osi wschód – zachód a nie północ – południe.

Komunikat z zawodów, wykaz startów zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ w eliminacjach regionalnych do DMP U20, więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=453