Goszcz dla Niepodległej

Dodał: admin 23 września 2018 21:56

Drodzy Uczniowie,

zapraszamy Was do współtworzenia wystawy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zbieramy wszelkiego rodzaju pamiątki związane z walką o niepodległość na terenie Podhala, Spisza i Orawy (uwzględniamy również plebiscyty). Mogą to być np. zdjęcia Waszych przodków zasłużonych w walce o niepodległość, fotografie obrazujące lokalne wydarzenia z okresu kształtowania się Niepodległej, czapki od mundurów, dokumenty, fragmenty wspomnień, listy, innego rodzaju korespondencja itp. Z zebranych materiałów zrobimy czasową wystawę, która będzie elementem szkolnych obchodów 11 Listopada. Szczególnie mile widziane będą pamiątki po uczniach, absolwentach lub profesorach Goszcza (nie ograniczamy się jednak tylko do nich).

Osoby, które włączą się w przygotowanie wystawy, tworząc opracowanie pamiątek, zostaną adekwatnie do wkładu nagrodzone ocenami cząstkowymi z przedmiotów.  Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają nauczyciele historii. Termin zgłoszeń: 30 września.