Goszczyński dla zaprzyjaźnionych szkół: spotkajmy się w teatrze!

Dodał: admin 9 października 2018 14:30

Działająca w Goszczyńskim grupa teatralna „Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem” wystawiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl pod tytułem „Projekt: Hamlet”. Przedstawienie zostało zaprezentowane nowotarskim szkołom ponadgimnazjalnym, które przyjęły zaproszenie I LO i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem młodzieży.

Uczniowie Goszczyńskiego przedstawili swoim rówieśnikom trzy różne interpretacje losów Szekspirowskiego Hamleta. Sztuka była pomyślana jako ukazanie często zapominanej prawdy o życiu: nie warto być zbyt pochopnym w ocenie postępowania drugiego człowieka. Przedstawienie stanowiło również przydatną powtórką do matury. Autorką scenariusza i reżyserem przestawienia oraz opiekunem koła teatralnego jest Hanna Sięka.

Aktorzy z Goszczyńskiego podołali temu trudnemu zadaniu i zostali nagrodzeni hucznymi brawami wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. Warto zaznaczyć, że na duże uznanie zasługuje widownia, która wykazała dużą kulturą osobistą - w skupieniu i ciszy oglądała ten trudny przecież spektakl, za co w imieniu aktorów dziękujemy. Z pewnością tym razem można pochwalić „tę dzisiejszą młodzież”!galeria: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=467

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl