Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Dodał: admin 10 października 2018 09:44

Biblioteka szkolna z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprasza wszystkich uczniów do:

- konkursów:

• Internetowy konkurs czytelniczy – przez cały miesiąc październik, za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, każdy uczeń codziennie (z wyjątkiem dni wolnych od nauki) otrzyma jedno pytanie dotyczące powieści młodzieżowych cieszących się największym zainteresowaniem. Uczestnicy otrzymują punkt za każdą poprawną odpowiedź, a uczeń, który odpowie poprawnie na dane pytanie jako pierwszy – trzy punkty. Dodatkowo przyznawane są punkty bonusowe dla najbardziej wytrwałych uczestników konkursu. Nagroda niespodzianka.
  • Plastyczny konkurs na ekslibris akcji „Książkobranie” → Regulamin w zakładce Biblioteka.
  • Konkurs na najciekawszą recenzję swojej ulubionej książki, czasopisma, bloga lub komiksu. Ma ona zachęcić do lektury kolegę lub koleżankę. Recenzję należy wzbogacić zdjęciem okładki lub strony tytułowej oraz opatrzyć tytułem i wysłać na adres mailowy: bibl.goszcz@wp.pl. Nagrody – oceny cząstkowe z języka polskiego.

- akcji bookcrossingowej „Książkobranie” → Regulamin w zakładce Biblioteka.

- zabawy w „Słodkie wypożyczanie” – wszyscy uczniowie odwiedzający bibliotekę losują tytuł książki, który należy połączyć z nazwiskiem autora. W nagrodę cukierek.

- Logiczne łamigłówki – ciekawe zadania na logikę, przyjdź i sprawdź się!

Zapraszamy do udziału!