Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe 10x1000 i 10x1500 metrów.

Dodał: admin 14 października 2018 19:11

Piąte miejsca reprezentacji Goszczyńskiego”!

Tegoroczna aura wynagradza przełajowcom chłód, deszcze i śnieg często towarzyszące ich zmaganiom. Na nowotarskim lotnisku spotkało się 45 drużyn szkolnych, 18 dziewcząt i 27 chłopców. Stawka zawodów był awans do krajowych finałów.

Bardzo dobrze spisały się obie reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zajęły piąte miejsca. Jest to poważny wkład do punktacji za udział w finałach wojewódzkich w roku szkolnym 2018/2019.

Zespół dziewcząt rozpoczął od 11 miejsca po pierwszej zmianie. Żmudną wspinaczkę na wyższe pozycje zakończyły, Emilia Biernat, dziewiąta uczestniczka sztafety, przybiegła na szóstej pozycji, a (10) Klaudia Lipkowska na piątej.

Jeszcze dłuższą drogę do końcowego rezultatu przebyli chłopcy. Po pierwszej zmianie byli na 15 miejscu. Trzeci z kolei Robert Kowalczyk ukończył bieg jako 13, a czwarty Tomasz Koszarek na 11 miejscu. Świetnie spisał się piąty uczestnik licealnej sztafety Kamil Górecki, wprowadził zespół do pierwszej dziesiątki, oddał pałeczkę jako ósmy. Trudne zadanie miał (8) Marcin Bigos, wystartował z 11 pozycji, ale ponownie doprowadził licealistów na ósme miejsce. Dziewiąty z kolei Błażej Knutelski przybiegł jako szósty, a na piątym miejscu zakończył sztafetę Mateusz Szwajnos.

Licealiści wystąpili w składach: Oliwia Smolarska, Joanna Jurczak, Joanna Bachleda, Julia Pawłowska, Izabela Szaluś, Alicja Zembala, Natalia Wacław, Maria Łukasz, Emilia Biernat, Klaudia Lipkowska; Daniel Siedlarczyk, Paweł Świątkowski,Robert Kowalczyk, Tomasz Koszarek, Kamil Górecki, Robert Zubrzycki, Łukasz Topór - Hrubian, Marcin Bigos, Błażej Knutelski, Mateusz Szwajnos. Opiekunami byli mgr Ewa Kolasa nauczycielka wychowania fizycznego i mgr Piotr Jabłoński trener.

Awans do Krajowego finału wywalczyły drużyny dziewcząt z I LO w Bochni i chłopców z ZS nr 1 w Limanowej. Z powiatu nowotarskiego, na trzecim miejscu ukończyły bieg dziewczęta z I LO w Rabce Zdroju, a chłopcy, również z I LO w Rabce Zdroju, na 11.

GRATULUJEMY!

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=471