Bieg na orientację

Dodał: admin 29 października 2018 21:20

W październiku dwukrotnie braliśmy udział w biegu na orientację, świetnej imprezie organizowanej przez PTTK Oddział Nowy Targ. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na Długiej Polanie w poniedziałek 1 października, miało charakter szkoleniowy. Zgłosiło się na nie 7 drużyn z naszej szkoły i 2 drużyny z drugiego liceum. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach otrzymali mapę topograficzną terenu i naniesione na nią punkty. Ich zadanie polegało na odnalezieniu tych punktów w terenie i zaznaczeniu odpowiednich symboli związanych z nimi na tabelę odpowiedzi.Punkty były dość podchwytliwe i nawet nieco złośliwe. Ich znalezienie wymagało nie lada wyrzeczeń, przepraw przez skarpy, krzaki, potoki, niektórzy nawet zawędrowali przez przypadek do Waksmundu. Liczyła się dobra orientacja w terenie, duża spostrzegawczość przy czytaniu mapy i sprawność fizyczna, bo duże znaczenie miał czas.


Nasi zawodnicy spisali się doskonale! Zwyciężyła drużyna „Trzy”, w skład której wchodzili chłopcy z klasy IIg (Jan Nowak, Kacper Rusnak i Hubert Watycha). Dzielnie doganiały ich dziewczyny i to nie tylko z klas o profilu geograficznym. Zabłysnęły trzy reprezentantki klasy informatycznej („Programistki”). Zawody skończyły się już o zmroku i musieliśmy pieszo wracać z Kowańca by dość późnym wieczorem dotrzeć do domów.


Zachęceni świetną zabawą ponownie przystąpiliśmy do gry terenowej dwa tygodnie później, tym razem w rejonie lotniska i Boru Na Czerwonem. Już 11 drużyn wzięło udział w zawodach. Niestety nie pojawili się koledzy z drugiego liceum i konkurencję rozgrywaliśmy we własnym gronie. Nasi zawodnicy bardzo ambitnie podeszli do zadań i postanowili poprawić swoje wyniki. Dokonali tego chłopcy z klasy IIIg, zespół „GRB” – Kamil Janos, Robert Konieczko i Wiktor Stołowski), którzy bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonali całą trasę uzyskując zwycięstwo. Tylko parę minut gorszy czas osiągnęli chłopcy z grupy „Nogi węża” z Ig (Bartek Bryniarski, Szymon Łapsa i Maciek Wojtarowicz), którzy w porównaniu do pierwszego startu znacznie poprawili swój wynik. Chłopcy zajęli zaszczytne drugie miejsce. Na podium stanęły też dzielne dziewczyny z klasy IIg (grupa „Polski Chrzan” w składzie Justyna Gizicka, Zuza Łukaszka i Marysia Wiercioch).


Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej i walecznej postawy, determinacji, a co najważniejsze dobrego humoru i świetnej zabawy.


Panu Adamowi Jachymiakowi, przewodnikowi PTTK, dziękujemy za przygotowanie i zorganizowanie tych geograficzno – turystycznych konkurencji i poświęcenie nam czasu. Paniom Celinie Sordyl i Annie Rużyczce, reprezentującym PTTK Oddział Nowy Targ dziękujemy za wsparcie, towarzystwo i miłe i atrakcyjne nagrody dla uczestników i zwycięzców. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i świetną zabawę.


Wszystkich zachęcamy do tego typu konkurencji łączących wiedzę z umiejętnościami i sprawnością fizyczną.


zdjęcia: https://goszczynski.nowotarski.edu.pl/galeria.php?galeria_id=482