Paulina Pierwoła w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej

Dodał: admin 17 grudnia 2018 09:22

Kolejny sukces historyczny uczennicy naszej szkoły! Paulina Pierwoła z klasy 2d (o rozszerzonym programie nauczania języka polskiego, języka angielskiego i historii) awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej.

Zadaniem uczniów biorących udział w szkolnym etapie olimpiady było przygotowanie pracy pisemnej na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów. Paulina zdecydowała się na temat z historii starożytnej: „Nie tylko piramidy – największe osiągnięcia cywilizacji egipskiej”. Uczniowie, których prace zostały ocenione przynajmniej na ocenę +dobrą wzięli udział w części ustnej, odpowiadając na trzy pytania z różnych dziedzin. Paulina doskonale poradziła sobie z obydwoma zadaniami, tym samym awansując do II etapu olimpiady.

Część pisemna etapu okręgowego odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie 12 stycznia, zaś część ustna 29 stycznia. Uczestnicy będą musieli najpierw napisać pracę na temat, który poznają dopiero w dniu konkursu, a później odpowiedzieć na pytania z wybranej specjalności, z zakresu podstawy programowej na poziomie rozszerzonym oraz z 5 wybranych przez siebie lektur.

Gratulujemy Paulinie sukcesu i życzymy powodzenia w Krakowie!

Opiekunem uczennicy jest mgr Katarzyna Sikora.