Wysokie wyniki 14 uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund.

Dodał: admin 14 stycznia 2019 20:54

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Organizatorem konkursu jest „JERSZ Łowcy Talentów”. Konkurs sprawdza znajomość języka niemieckiego na poziomie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów Goszczyńskiego (na ponad 6000 uczestników w całym kraju). Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Na tle klasyfikacji wojewódzkiej i ogólnopolskiej prezentują się następująco:

Klasy pierwsze

1. Mario Haas - I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (17 w krajowej) oraz dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

2. Witold Bogdał - II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (19 w krajowej) i dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie

3. Marta Krempaszanka - IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (33 w krajowej) i dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie

4. Katarzyna Kreft - XII miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (159 w krajowej)

5. Magdalena Modła oraz Małgorzata Orawiec - miejsce XIV w klasyfikacji wojewódzkiej (204 w krajowej)

6. Jan Ciaś - LVI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (708 w krajowej)

Klasy drugie

1. Paulina Pierwoła - II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (40 w krajowej) i dyplom za bardzo dobre wyniki w konkursie

2. Magdalena Huzior oraz Anna Florek - XIX miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (420 w krajowej)

3. Maciej Krauzowicz - 26 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (570 w krajowej)

Klasy trzecie

1. Barbara Kamińska - III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (73 w krajowej) i dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie

2. Przemysław Chryczyk - XVI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (237 w krajowej)

3. Sara Gorzkowska - XX miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (273 w krajowej)

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Opiekunami uczestników byli nauczyciele języka niemieckiego: J. Leja, B. Zapiórkowska i K. Jarząbek