„Hejże ino dyna, dyna narodził się Bóg dziecina…”

Dodał: admin 15 stycznia 2019 17:29

W zimowej i mroźnej scenerii stycznia, z kolędą na ustach „Hejże ino dyna, dyna narodził się Bóg dziecina…” nasz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy wraz z opiekunem mgr Wojciechem Grzybkiem odwiedzili: Dom Pomocy Społecznej w Zaskalu oraz Szkołę dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej w Rabce Zdroju. Na spotkaniu każdy mógł usłyszeć historię powstania danej kolędy i pastorałki oraz usłyszeć brzmienie gitary i skrzypiec które wprowadziły wszystkich we wspaniałą atmosferę. Wyjątkowy charakter naszej wizyty miał miejsce w drugim ośrodku gdzie zostaliśmy zaproszeni na występ podopiecznych ze szkoły muzycznej dla uczniów niewidomych i słabowidzących z Krakowa. Koncert zachwycił i wzruszył nas wszystkich obecnych na widowni. Cieszymy się że mogliśmy uczestniczyć w tych dwóch wydarzeniach i móc również zagrać i zaśpiewać dla zaprzyjaźnionych placówek z którymi współpracujemy od ponad dziesięciu lat. Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za ich granie i śpiewanie oraz wielkie serce!!!