Kolejny matematyczny sukces Kamila Plucińskiego

Dodał: admin 14 marca 2019 15:02

C.F. Gauss powiedział „Nauczyłem się liczyć wcześniej niż czytać”, tą samą sentencją może się pochwalić Kamil Pluciński, który mimo, że jest już laureatem konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”, laureatem tegorocznej edycji Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych, 24 marca br. bierze udział w finale olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, to jeszcze – o czym miło nam poinformować – zakwalifikował się do drugiego etapu „Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich”, organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Kamil jest uczniem klasy IIIF z poszerzonym programem nauczania biologii, chemii i matematyki. We wszystkich konkursowych zmaganiach wsparcia udziela mu mgr Joanna Trybuła. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.