Dzień Otwarty w Goszczyńskim – Liceum warte Zachodu

Dodał: admin 22 marca 2019 14:00

 

21 marca br. w Naszym Liceum został zorganizowany Dzień Otwarty dla ósmoklasistów i gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Wydarzenie okazało się doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, a także przywitania pierwszego dnia wiosny. Młodzież I LO przyjęła swoich młodszych kolegów w strojach nawiązujących do konwencji Dzikiego Zachodu, wykonując ciekawą choreografię tańca.

W salach głównego budynku kandydaci do Liceum mogli wziąć udział w różnych zajęciach, prezentacjach, wykładach, a także uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z biologii, chemii, fizyki, trening asertywności prowadzony przez szkolnego psychologa, a także niecodzienna lekcja z j. polskiego. Wielu uczniów uczestniczyło również w wykładzie z filozofii oraz konwersatoriach z j. włoskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego czy j. francuskiego. Wiele było też pytań o j. rosyjski oraz j. hiszpański, który szkoła wprowadza od września do swojej bogatej oferty edukacyjnej.

Następny Dzień Otwarty 21.05.2019 r. Zapraszamy!