Ciacho dla Asi!!

Dodał: admin 12 kwietnia 2019 10:36

W naszym liceum Szkolny Wolontariat Młodzieżowy oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali wspólną akcję: „Ciacho dla Asi”. Przez dwa dni każdy mógł spróbować różnych słodkości przygotowanych przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Do wydarzenia przyłączyły się również nowotarskie cukiernie: Cukiernio-Piekarnia R. Steskal oraz Cukiernio-Piekarnia Skraba-Duda. Firma handlowa „PAKFOL” przekazała nam naczynia jednorazowe i widelczyki plastikowe. Społeczność Goszczyńskiego wykazała się wielką empatią i dobrocią co było zauważalne na każdym kroku zwłaszcza po podliczeniu zebranej sumy która wyniosła aż: 2663, 43 zł!!

Asia urodziła się z bardzo rzadką wadą wrodzoną - hemimelia strzałkowa (brak kości strzałkowej). Aby mogła chodzić potrzebuje kilku bardzo skomplikowanych i drogich operacji w specjalistycznej klinice. Pierwsza ma się odbyć między 18 a 24 miesiącem życia. Wada ta występuje raz na 250 tys. urodzeń.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i autorom wypieków!!!