List Komitetu Strajkowego

Dodał: admin 30 kwietnia 2019 13:30

Drodzy Uczniowie Goszcza!

Nasz nauczycielski strajk zostaje zawieszony od soboty 27 kwietnia 2019 r. do września 2019 r.

Mamy nadzieję, że w tym czasie dojdzie do owocnych rozmów z Rządem, które przyniosą realne rozwiązania poważnych problemów polskiej oświaty.

Strajk przyniósł nam niespotykaną dotąd w środowisku nauczycielskim integrację i umocnił nas w przekonaniu, że warto nadal walczyć o naszych uczniów i ich godną edukację. Powstało wiele inicjatyw oddolnych, nareszcie rozpoczynają się debaty o kształcie i przyszłości polskiej edukacji. Strajk uświadomił społeczeństwu, na czym polegają codzienne belferskie obowiązki. Obecnie nie ma już w kraju polityka, nawet w partii rządzącej, który twierdziłby, że w oświacie jest dobrze a zawód nauczyciela jest należycie wynagradzany finansowo.

Czy jednak Rząd znajdzie antidotum? Czy wysłucha propozycji nauczycieli, które wynikają przecież z ich długoletniego doświadczenia? Czekamy z nadzieją do września!

Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali zrozumienie i poparcie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Szczególnie serdecznie dziękujemy naszym Nauczycielom Emerytom, Rodzicom i Uczniom, którzy wspomagali nas ciepłym słowem (a nawet i świeżutkimi pączkami i ciastem).

Komitet Strajkowy