Gimnazjaliści i Ósmoklasiści w Naszym Liceum

Dodał: admin 23 maja 2019 14:35

Gwar i śmiech Ósmoklasistów i Gimnazjalistów w murach Naszego Liceum słychać już było od ulicy Krasińskiego. Zakorkowane korytarze oraz przepełnione sale zwiastowały Drugi Dzień Otwarty, który odbył się przy ogromnym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Wśród rozentuzjazmowanej młodzieży, w kuluarach, można było usłyszeć słynny cytat Pani Dyrektor Marii Kopeć: „W tej szkole nie pytamy czy zdałeś maturę tylko na ile”.

Pierwszym punktem programu był spektakl, który cieszył się dużym zainteresowaniem, przygotowany w ramach szkolnego koła teatralnego „Pod Zabytkowym Wieszakiem”. W ramach dnia otwartego goście mogli uczestniczyć w wykładach z filozofii, kryminalistyki, treningu asertywności oraz zobaczyć doświadczenia chemiczne i biologiczne zaprezentowane w szkolnych laboratoriach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konwersatoria z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Kandydaci do Goszczyńskiego mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach, poznania profilów poszczególnych klas oraz zwiedzania historycznych budynków szkoły.

Atmosferę szkoły już poznaliście, teraz czas na wybór klasy.