naglowek - tlo

Sukces Oli Furtak w Krakowskich Spotkaniach Italianistycznych

Dodał: admin 5 czerwca 2019 08:47

 

Aleksandra Furtak, zajęła III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, w ramach Krakowskich Spotkań Italianistycznych.

W tym roku temat konkursu brzmiał: „Tajemnice Eleny Ferrante”, a poświęcony był twórczości pisarki ukrywającej się pod tym właśnie pseudonimem. Autorka świadomie rezygnuje z bezpośredniej promocji swoich książek, tłumacząc to niechęcią do celebryckiego statusu współczesnych pisarzy oraz troską o prywatność. Wielu czytelników szanuje ten wybór, ceniąc styl i zdolność kreowania powieściowej rzeczywistości. Jest to również świat tajemniczy i niejednoznaczny, w którym trudne realia neapolitańskiej rzeczywistości lat 50 i 60 dwudziestego wieku są tłem dla ponadczasowej historii o sile i złożoności międzyludzkich relacji.

Do konkursu przystąpiło około 60 uczniów, w tym 10 naszych licealistów. Organizatorzy podkreślili, że uczniowie Naszego Liceum wypadli bardzo dobrze w końcowej punktacji. Tuż za podium uplasowały się: Theodora Vraimakis oraz Julia Zych.

Gratulujemy znajomości współczesnej literatury włoskiej.I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności