I miejsce naszych uczniów w Turystycznym Marszu na Orientację

Dodał: admin 15 października 2019 23:45

Turystyka piesza jest jedną z najczęściej uprawianych form aktywności. Marsz na orientację, oprócz krajoznawstwa i współzawodnictwa daje możliwość doskonalenia umiejętności orientacji w terenie.

W rezerwacie „Bór nad Czerwonem” odbył się Turystyczny Marsz na Orientację zorganizowany przez oddział PTTK Nowy Targ. Gra turystyczna polegała na odnalezieniu w terenie punktów kontrolnych, które zostały przygotowane przez głównego organizatora zawodów pana Adama Jachymiaka.

Uczestnicy otrzymali mapy topograficzne okolicy i w 3 osobowych drużynach wyruszyli w trasę. W tegorocznym marszu na orientację wystartowało łącznie 17 drużyn z trzech szkół ponadpodstawowych.

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego reprezentowało 28 uczniów klas geograficznych. Najlepszy wynik i tym samym pierwsze miejsce zajęła drużyna „Żubrów” z klasy 3G.