Sukcesy naukowe 2018/2019

 


Aleksandra Szczepkowska kl. 3D – laureatka XXXVI Wojewódzkiego i XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „LIPA 2018” – opiekun mgr Hanna Sięka


Konrad Ponicki kl. 3G – 1m. i Kamil Pluciński kl. 3F – III m. w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „100 zadań na 100 – lecie Odzyskania Niepodległej” w ZSTiP w Nowym Targu – opiekunowie mgr Krystyna Podkanowicz i mgr Joanna Trybuła


Małgorzata Orawiec kl. 1D – laureatka i Paulina Pierwoła kl. 2D – laureatka oraz Aleksandra Nowobilska kl. 2G – finalistka w Wojewódzkim VI Dyktandzie Niepodległości ”Po polsku o historii” – opiekunowie mgr Maria Ciężobka, mgr Grzegorz Klag


Katarzyna Kaczmarczyk kl. 2E i Paweł Kowalczyk kl. 3E – etap okręgowy 48.Olimpiady Biologicznej – opiekun dr Katarzyna Grobarczyk – Piekło


Marcin Bigos kl. 3F – etap okręgowy 23. Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności – opiekunowie mgr Jagna Dziedzic, dr Katarzyna Grobarczyk – Piekło


Mario Hass kl. 1F – finalista 42. Olimpiady Języka Niemieckiego oraz Marta Krempaszanka kl. 1F, Victoria Wiłkowska kl. 1F, Witold Bogdał kl. 1F – udział etapie okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego – opiekun mgr Jadwiga Leja


Agata Czaja kl. 2D – finalistka oraz Martyna Furczoń kl. 2D, Katarzyna Mąka kl. 2D – etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” – opiekun mgr Katarzyna Sikora


Adrianna Kobylarczyk kl. 2D, Oliwia Wójciak kl. 2D – etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie – opiekun mgr Katarzyna Sikora


Adrianna Kobylarczyk kl. 2D, Oliwia Wójciak kl. 2D – etap okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki – opiekunowie mgr Katarzyna Sikora i mgr Wojciech Grzybek


Paulina Pierwoła kl. 2D – etap okręgowy Olimpiady Historycznej – opiekun mgr Katarzyna Sikora


Oliwia Wnuk kl. 3D – etap okręgowy XXI Olimpiady Filozoficznej – opiekun mgr Katarzyna Sikora


Dominik Machaj kl. 3A – finalista Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego oraz Dominik Machaj kl. 3A, Dominika Gacek kl. 3A, Klaudia Walkosz kl. 3D – II etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego – opiekun mgr Magdalena Smreczyńska


Paulina Pierwoła kl. 2D – etap okręgowy 43.Olimpiady Języka Angielskiego – opiekun mgr Paweł Rozmus


Marcin Głodziak kl. 2A – finalista Ogólnopolskiego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego z matematyki – opiekun mgr Joanna Trybuła


Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund – etap wojewódzki: kl. 1 – Mario Hass kl. 1F – I m. i Witold Bogdał kl. 1F – II m., kl. 2 – Paulina Pierwoła kl. 2D – II m., kl. 3 – Barbara Kamińska kl. 3G – III m. – opiekunowie mgr Jadwiga Leja, mgr Barbara Zapiórkowska, mgr Katarzyna Jarząbek


Krauzowicz Maciej kl. 2B, Sylwia Kubicz kl. 2B, Weronika Łukaszczyk kl. 2E, Karolina Fąfrowicz kl. 2E, Paweł Kowalczyk kl. 3E, Katarzyna Bielak kl. 3E, Kacper Żuławiński kl. 3E – II etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego UJ – opiekunowie mgr Justyna Pałka, mgr Gabriela Głodziak, mgr Anna Róg


Weronika Szarek kl. 1G, Monika Łacek kl. 1E, Jula Ślamczyk kl. 1B – etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – mgr Magdalena Cyrwus–Wojtyczka


Anna Wiercioch kl. 1E – II etap IX Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową – opiekun mgr Magdalena Cyrwus – Wojtyczka


Paulina Pierwoła kl. 2D i Małgorzata Orawiec kl. 1D – etap centralny – cz. ustna XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz etap okręgowy – Wiktoria Ostowska kl. 3A, Paweł Świątkowski kl. 2A – opiekunowie mgr Maria Ciężobka, mgr Hanna Sięka, mgr Grzegorz Klag


Antoni Cierniak kl. 2E - udział w finale, Małgorzata Frajdenberg kl. 3F – udział w etapie okręgowy Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain bee”2019 – opiekunowie mgr Jagna Dziedzic, dr Katarzyna Grobarczyk–Piekło


Daria Bielozerova kl. 1F – etap centralny 50.Olimpiady Języka Rosyjskiego – opiekun mgr Agata Pawlikowska


Agnieszka Kojs kl. 3A, Maria Jarkiewicz kl. 3A, Marek Mikołajczyk kl. 3A, Jan Górka kl. 3A, Dominik Machaj kl. 3A, Patrick Gałowicz kl. 3A, Kamil Pluciński kl. 3F – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” z matematyki – opiekun mgr Joanna Trybuła


Kamil Krzysztofek kl. 3C, Kamil Pluciński kl. 3F – finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki – opiekun mgr Joanna Trybuła


Patryk Omylak kl. 2E, Izabela Ciszek kl. 1B – etap diecezjalny Olimpiady Teologicznej – opiekun ks. mgr Daniel Tomczak


Julia Majerczyk kl. 3E – laureatka I Konkursu Piosenki Niemieckiej org. /Polsko – Niemieckie Forum Podhale – opiekun mgr Jadwiga Leja


Dominik Machaj kl. 3A – luareat XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki – opiekun mgr Zbigniew Kopeć


Kamil Pluciński kl. 3F - laureat Międyszkolnych Zawodów Matematycznych oraz finalista w Powszechnym Internetowym Konkursie Matematycznym dla Uczniów Szkół Średnich - opiekun mgr Joanna Trybuła


Dawid Gondek kl. 2A - zakwalifikowany do etapu międzynarodowego II Edycji Booktrailer Film Festival (film Siekierezada) we Włoszech oraz Przemysław Chryczyk kl.3C, Klemens Hubicki kl.3C i Paweł Świątkowski kl.2A (film Zbrodnia i kara) - opiekunowie mgr Hanna Sięka, mgr Jan Klag


Marcin Głodziak kl. 2A - finalista z wyróżnieniem oraz Renata Dunajczan kl. 2E i Barbara Naciasta kl. 2A - finalistki Wojewódzkiego Konkursu Bioetycznego - opiekunowie ks. mgr Daniel Tomczak, mgr Wojciech Grzybek 


Weronika Łukaszczyk kl. 2E - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego UJ oraz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z chemii - opiekun mgr Gabriela Głodziak 


Barbara Kamińska kl. 3G - I miejsce, Magdalena Bochnak kl. 3G - II miejsce, Izabela Ciszek kl. 1B - III miejsce w Konkursie Karykatury Znanych Pisarzy Polskich i Zagranicznych z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza - opiekunowie mgr Renata Kubaszek-Gelata, mgr Dorota Żmuda 


Kamil Pluciński kl. 3F, Kamil Krzysztofek kl. 3C - laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z matematyki - opiekun mgr Joanna Trybuła


Izabela Ciszek kl. 1B - II miejsce, Damian Waksmundzki-Luberda kl. 1E udział w finale 57.Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym


Małgorzata Orawiec kl. 1D, Kamil Liszka kl. 3B, Anna Ochmańska kl. 3F, Patryk Bochniak kl. 1A, Damian Waksmundzki-Luberda kl. 1E, Mateusz Radecki kl. 1G, Mateusz Gandera kl. 1C, Jakub Pilch kl. 2A, Kamil Pluciński kl. 3F, Kamil Krzysztofek kl. 3C, Konrad Ponicki kl. 3G - laureaci Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych - opiekunowie mgr Joanna Trybuła, mgr Joanna Frączek, mgr Krystyna Podkanowicz, mgr Maria Nenko


Kamil Krzysztofek kl. 3C - wynik bardzo dobry w Kangurze Matematycznym - opiekun mgr Joanna Trybuła Kamila Fryźlewicz kl. 1E, Krzysztof Kwak kl. 1C, Kacper Duda kl. 1A, Matylda Grojec kl. 1A, Jakub Pilch kl. 2A, Kamil Pluciński kl. 3F, Tomasz Ligęza kl. 3C - wyróżnienie w Kangurze Matematycznym - opiekunowie mgr Joanna Trybuła, mgr Joanna Frączek, mgr Krystyna Podkanowicz


Karol Przybycin kl. 1C - laureat Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu PIX 2019


Izabela Ciszek kl. 1B - I miejsce, Karolina Fąfrowicz kl. 2E - II miejsce w wojewódzkim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym VI Góralskie Czytanie Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala


Izabela Michalik kl. 2A IV miejsce, Maciej Zaleski kl. 2A - V miejsce, Mikołaj Głodziak kl. 2A - VI miejsce w 12. edycji konkursu How well do you know English? - opiekun mgr Ewa Komperda


Aleksandra Furtak kl. 2D - III miejsce w Konkursie Języka Włoskiego w ramach Krakowskich Spotkań Italianistycznych Uniwersytetu Pedagogicznego - opiekun mgr Magdalena Smreczyńska


Karolina Galica kl. 1D, Małgorzata Orawiec kl. 1D, Aleksandra Regiec kl. 1D, Teresa Zubek kl. 1D - etap 1. Internetowej Gry Giełdowej - opiekun mgr Mirosława Czyż

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl