naglowek - tlo

Sukcesy sportowe 2015/2016

 


XIV Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Muchowym w Vail (Colorado, USA)


Bartek Zając ( 2F) wraz ze swoją drużyną – tytuł wicemistrzów świata 


 


IV Krakowski Festiwal Biegów Przełajowych


Urszula Tokarczyk – trzecie miejsce w kategorii juniorek młodszych


Irena Dąbrowska – brązowy medal


Maciej Jeziorczak – drugie miejsce w kategorii juniorów młodszych


Dawid Pulit – pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych


Robert Reducki – trzecie miejsce


Oskar Nowak – pierwsze miejsce w kategorii juniorów


 


Sztafetowe Biegi Przełajowe


Drużyna dziewcząt w składzie:Natalia Chryczyk, Alicja Czyszczoń, Karolina Dąbrowska, Weronika Florek, Karolina Majerczak, Joanna Rypel, Julia Sproch, Julia Szymusiak, Urszula Tokarczyk, Aleksandra Misiura – pierwsze miejsceoraz awans do zawodów wojewódzkich


Opiekun: mgr Ewa Kolasa


Drużyna chłopców w składzie: Maciej Jeziorczak, Adrian Wojtaszek, Dariusz Bednarczyk, Gabriel Duda, Dawid Pulit, Wojciech Trojnarski, Kamil Jaworski, Maciej Fryźlewicz, Bartłomiej Chowaniec, Szymon Waksmundzki – pierwsze miejsce oraz awans do zawodów wojewódzkich


 


Małopolska Licealiada w Sztafetowych biegach Przełajowych


Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Szymusiak, Alicja Czyszczoń, Magdalena Ziemianek, Justyna Jachera, Joanna Rypel, Julia Sproch, Weronika Florek, Karolina Dąbrowska, Urszula Tokarczyk, Aleksandra Misiura – pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich


Opiekun: mgr Ewa Kolasa


Drużyna chłopców w składzie: Maciej Jeziorczak, Adrian Duda, Wojciech Trojnarski, Gabriel Duda, Dariusz Bednarczyk, Maciej Fryźlewicz, Damian Handzel, Kamil Jaworski, Bartłomiej Chowaniec, Szymon Waksmundzki – piąte miejsce w zawodach wojewódzkich


 


V Krakowski Festiwal Biegów Przełajowych


Justyna Jachera – bieg juniorek na dystansie 3000 m – złoty medal


Karolina Dąbrowska – bieg juniorek na dystansie 3000 m – srebrny medal


Irena Dąbrowska – bieg w kategorii seniorek – brązowy medal


Oskar Nowak – bieg na 4000 m w kategorii juniorów – brązowy medal


 


Małopolska Licealiada Lekkoatletyczna


Drużyna dziewcząt w składzie: Ksenia Olcoń, Magdalena Jaróg, Małgorzata Łopata, Natalia Pańszczyk, Maja Kapłon, Anna Mogilska, Urszula Tokarczyk, Julia Szymusiak, Julia Sproch, Klaudia Kmin, Karolina Majerczyk, Anna Podmońska, Aleksandra Misiura, Magdalena Kucińska, Magdalena Wysoczyńska – trzecie miejsce


Drużyna chłopców w składzie: Szymon Waksmundzki, Bartosz Siuta, Adrian Wojtaszek, Bartłomiej Chowaniec, Maciej Jeziorczak, Krzysztof Zarębczan, Kamil Jaworski, Jakub Złahoda, Gabriel Duda, Krzysztof Kosakowski, Michał Chrobak, Hubert Derebas, Filip Rogal, Kamil Tylka, Filip Wojtaszek – siódme miejsce


 


Powiatowa Indywidualna Licealiada w Lekkoatletyce Juniorów Młodszych


Aleksandra Misiura - bieg na 100 m – złoty medal, tytuł najlepszej zawodniczki zawodów


Drużyna dziewcząt – bieg sztafetowy 4 x 100 m – srebrny medal


Alicja Kojs – rzut oszczepem – brązowy medal


Bartłomiej Chowaniec – bieg na 1500 m – złoty medal


Krzysztof Kosakowski – pchnięcie kulą – złoty medal


Krzysztof Kosakowski – rzut oszczepem – złoty medal


Kamil Tylka – bieg na 100 m – brązowy medal


Kamil Tylka – skok w dal – brązowy medal


Kamil Tylka – sztafeta 4 x 100 m – brązowy medal


 


Małopolska Indywidualna Licealiada w Lekkoatletyce


Drużyna dziewcząt w składzie: Ksenia Olcoń, Kaja Kapłon, Magdalena Jaróg, Aleksandra Misiura – sztafeta 4 x 100 m – złoty medal


Opiekun: mgr Wojciech Tischner


Krzysztof Kosakowski – pchnięcie kulą – tytuł Wicemistrza Małopolskiej Licealiady


Bartłomiej Chowaniec – bieg na 1500 m – brązowy medal


 


Finał Krakowskiego Festiwalu Biegów Przełajowych


Justyna Jachera – juniorki – pierwsze miejsce


Karolina Dąbrowska – juniorki – trzecie miejsce


Irena Dąbrowska – seniorki – drugie miejsce


Dawid Pulit – juniorzy młodsi – pierwsze miejsce


Oskar Nowak – juniorzy – pierwsze miejsce


 


Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego


W dniu 26.10.2015r. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego. Bardzo wysoko w klasyfikacji szkół uplasowała się nasza szkoła, która wywalczyła trzecie miejsce w Licealiadzie wśród ponad stu szkół ponadgimnazjalnych w województwie. Jest to historyczny sukces!!!! A to wszystko dzięki wspaniałej postawie sportowców I LO, którzy wielokrotnie wznosili sie na wyżyny swoich możliwości.


 


Międzyszkolna Liga Strzelecka 2015


Strzelcy Wyborowi z Naszej Szkoły w składzie: Małgorzata Kałafut, Aleksandra Jachymiak, Aleksandra Kozak, Adam Guzik, Bartłomiej Guzik, Paweł Rybczyński - trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej 2015


 


Powiatowa Licealiada w Szachach


Drużyna dziewcząt w składzie: Aneta Kozdraś, Małgorzata Fiedor, Karolina Gucwa, Joanna Zagata, Karolina Sojda, Dominika Petlic – pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców w składzie: Jan Krupa, Mateusz Podkanowicz, Mateusz Potaśnik, Paweł Kolasa, Radosław Morawa, Bartłomiej Guzik, Mateusz Burdyn, Filip Rogal - pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


 


Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Nowy Targ w Piłce Siatkowej


Drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Cygler, Weronika Florek, Paulina Gąsienica, Justyna Jachera, Alicja Kojs, Natalia Kowalczyk, Weronika Makowska, Zuzanna Rusnak, Weronika Słota, Aleksandra Wojtarowicz, Magdalena Wysoczyńska – pierwsze miejsce w grupie


 


Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Nowy Targ w Piłce Siatkowej Chłopców


Nasi zawodnicy grali w składzie: Dariusz Bednarczyk, Marcin Bednarczyk, Hubert Derebas, Mikołaj Głodziak, Sobiesław Górski, Szymon Walczak, Łukasz Wojtas, Jakub Złydaszyk, Bartosz Duda – pierwsze miejsce premiowane awansem do zawodów powiatowych


 


Powiatowa Licealiada w Pływaniu


Natalia Parzygnat – srebrny medal w stylu dowolnym na 50 m


Kacper Hubicki – brązowy medal w stylu dowolnym na 50 m


 


VI Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce


Dawid Pulit – pierwsze miejsce w konkursie trójskoku


Jakub Złahoda – brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki


Powiatowe Zawody w Snowboardzie


Bartłomiej Zając (2F ) – pierwsze miejsce oraz awans do etapu wojewódzkiego


Alicja Bałajewicz (3C) – pierwsze miejsce


Karolina Ciągwa (2E) – trzecie miejsce


Drużyna dziewcząt w składzie: Alicja Bałajewicz, Karolina Ciągwa, Magdalena Ziemianek, Joanna Zając - pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Zając, Krzysztof Kosakowski, Andrzej Majerczyk, Bartłomiej Fryźlewicz – drugie miejsce w punktacji drużynowej


 


Powiatowa Licealiada


Weronika Świst – drugie miejsce


Magdalena Wysoczyńska – trzecie miejsce


Marcin Bednarczyk – pierwsze miejsce


Jakub Złydaszyk – drugie miejsce


Jan Kabaciński – trzecie miejsce


Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Świst, Magdalena Wysoczyńska, Klasudia Bednarczyk, Maria Kowalczyk, Aleksandra Nowobilska, Maria Sudoł, Klaudia Wierzba – pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców w składzie: Jakub Złydaszyk, Marcin Bednarczyk, Jan Kabaciński, Dariusz Bednarczyk, Filip Polaczek, Jakub Nowobilski, Szymon Urzędowski – pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


 


Zawody w piłce ręcznej dziewcząt


Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Szewczyk, Wiktoria Zarębczan, Paulina Gąsienica, Maria Sudoł, Dominika Wróbel, Natalia Pańszczyk, Małgorzata Kałafut, Magdalena Łojas, Justyna Jachera, Magdalena Wysoczyńsa, Joanna Kałafut, Joanna Rypel, Karolina Majerczak - pierwsze miejsce oraz awans do zawodów powiatowych


 


Małopolska Licealiada w Snowboardzie


Bartłomiej Zając – tytuł Mistrza Małopolski


Alicja Bałajewicz - pierwsze miejsce


Drużyna dziewcząt w składzie: Alicja Bałajewicz, Karolina Ciągwa, Joanna Zając – Mistrzostwo Małopolski


Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Zając, Dominik Gach – drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej


 


Małopolska Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych


Urszula Tokarczyk – brązowy medal w kategorii juniorek


Bartłomiej Chowaniec – brązowy medal (rok urodzenia 1999)


 


Ogólnopolski Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych Vena Cross


Drużyna dziewcząt w składzie: Urszula Tokarczyk, Julia Szymusiak, Karolina Dąbrowska, Julia Sproch, Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Joanna Rypel, Aleksandra Misiura, Magdalena Wyszyńska – ósme miejsce w Polsce


Opiekun: Piotr Jabłoński


 


Zawodów strzeleckie o Srebrny Muszkiet


Aleksandra Jachymiak – pierwsze miejsce


Aleksandra Kozak - trzecie miejsce


Drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Jachymiak, Aleksandra Kozak, Małgorzata Kałafut – pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt


Drużyna chłopców w składzie: Adam Guzik, Kamil Krzeszowski, Michał Kostrz – trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej


Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce


Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Ksenia Olcoń, Joanna Rypel - Mistrzostwo Województwa w biegu sztafetowym 4 x 400 m


Magdalena Wysoczyńska - tytuł Mistrzyni Województwa w skoku w dal


Krzysztof Kosakowski - złoty medal w pchnięciu kulą


Krzysztof Kosakowski – złoty medal w rzucie dyskiem


Julia Szymusiak - drugie miejsce w biegu na 400 m


Alicja Kojs - drugie miejsce w rzucie oszczepem


Dawid Pulit- drugie miejsce w trójskoku


Norbert Raducki - drugie miejsce w pchnięciu kulą


Norbert Raducki – drugie miejsce w rzucie dyskiem


Urszula Tokarczuk - trzecie miejsce w biegu na 800 m


Małopolski Laur Sportu


Bartłomiej Zając - nagroda Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej Małopolski Laur Sportu za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2015 


 


Małopolska Licealiada, finał Ligi Lekkoatletycznej


Anna Szewczyk - brązowy medal w biegu na 100 m


Drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Jaróg, Małgorzata Łopata, Anna Szewczyk, Aleksandra Misiura - brązowy medal w sztafecie 4 x 100 m


Drużyna dziewcząt w składzie: 100 metrów – Ksenia Olcoń 116, Magdalena Jaróg 112, Anna Szewczyk 126, Magdalena Łopata 111; 4x100 metrów – 117, 114; 400 metrów – Natalia Pańszczyk 90, Kaja Kapłon 82, Joanna Rypel 100, Weronika Florek 92; 800 metrów – Urszula Tokarczyk 101, Julia Szymusiak 78, Urszula Tokarczyk 88, Julia Szymusiak 78; pchnięcie kulą Klaudia Kmin 118, Karolina Majerczak 112, Klaudia Kmin 118, Sabina Krupa 113; skok w dal – Aleksandra Misiura 106, Magdalena Kucińska 86, Aleksandra Misiura 110, Magdalena Kucińska 95 – trzecie miejsce


 


Puchar Dunajca im. Prof. Bronisława Romaniszyna


Bartłomiej Zając - pierwsze miejsce

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności