naglowek - tlo

Sukcesy sportowe 2016/2017

 


Małopolska Licealiada w Kolarstwie Górskim


W ogólnej klasyfikacji szkół kolarze z „Goszczyńskiego ” zdobyli Mistrzostwo Powiatu.


 


Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe


Drużyna dziewcząt w składzie: Słota Weronika, Łopata Małgorzata, Czyszczoń Alicja, Lipkowska Klaudia, Florek Weronika, Pawłowska Julia, Sproch Julia, Łukasz Maria, Rypel Joanna, Misiura Aleksandra, Gołębiowska Katarzyna - pierwsze miejsce oraz awans do zawodów wojewódzkich


 


Powiatowa Licealiada w Lekkoatletyce Juniorów Młodszych


Nasze zawodniczki zdobyły 7 medali, w tym sześć złotych (!) i jeden brązowy. Dwa medale, w konkurencjach indywidualnych, wywalczyła Weronika Florek, złoty w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie oszczepem. W roku 2015 było, łącznie, osiem medali, ale tylko trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.


Również chłopcy poprawili strukturę medalową, zdobyli cztery złote medale (3), cztery srebrne (1) i dwa brązowe (6), w nawiasach osiągnięcia w roku 2015. Zebrali medale we wszystkich konkurencjach, a w biegu na 200 m i w rzucie oszczepem, po dwa! Ogółem, po dziesięć medali w latach 2015 i 2016.


Weronika Florek - złoty medal w pchnięciu kulą


Weronika Florek – brązowy medal w rzucie oszczepem


Anna Szewczyk – złoty medal w biegu na 100 m


Paweł Cholewa – srebrny medal w biegu na 100 m


Małgorzata Łopata – złoty medal w biegu na 200 m


Bartosz Siuta – srebrny medal w biegu na 200 m


Szymon Waliczek - brązowy medal w biegu na 200 m


Klaudia Lipkowska - złoty medal w biegu na 400 m


Bartłomiej Chowaniec – złoty medal w biegu na 400 m


Błażej Knutelski - srebrny medal w biegu na 1500 m


Kamil Tylka - złoty medal w skoku w dal


Weronika Florek - złoty medal w pchnięciu kulą


Norbert Kowalczyk – brązowy medal w pchnięciu kulą


Weronika Florek - brązowy medal w rzucie oszczepem


Michał Wojtarowicz - złoty medal w rzucie oszczepem


Norbert Kowalczyk - brązowy medal w rzucie oszczepem


Drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Lipkowska, Marlena Krzysztof, Małgorzata Łopata, Anna Szewczyk - złoty medal w biegu 4 x 100 m


Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Siuta, Szymon Waliczek, Maciej Jeziorczak, Paweł Cholewa – złoty medal w biegu 4 x 100 m


 


Małopolska Licealiada w Lekkoatletyce Juniorów Młodszych


Klaudia Lipkowska - tytuł Mistrzyni Małopolskiej Licealiady w biegu 400 m


Kamil Tylka – złoty medal w skoku w dal


Michał Wojtarowicz – złoty medal w rzucie oszczepem


Norbert Kowalczyk - srebrny medal w rzucie oszczepem


Małgorzata Łopata – brązowy medal w biegu na 200 m


Joanna Rypel - brązowy medal w biegu na 800 m


Weronika Florek - brązowy medal w rzucie oszczepem


Drużyna dziewcząt w składzie: Marlena Krzysztof, Klaudia Lipkowska, Małgorzata Łopata, Anna Szewczyk – srebrny medal w biegu sztafetowym 4 x 100 m


 


Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2015/2016


Uczennice i uczniowie naszego Liceum zajęli drugie miejsce w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2015/2016


 


Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce


Drużyna chłopców w składzie: Maciej Trzciński, Kamil Pierwoła, Michał Chrobak, Krzysztof Kosakowski, Hugo Czerwiński, Adrian Kamiński, Tomasz Łukaszczyk, Marcin Bigos, Piotr Bigos, Norbert Kowalczyk – pierwsze miejsce


Opiekun: Wojciech Tischner


 


Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ w Tabelach 100 najlepszych lekkoatletów w Polsce - 2016


W gronie 100 zawodników z najlepszymi rezultatami w sezonach letnim i halowym, sklasyfikowano 16 reprezentantów UKS „Gimpel” Nowy Targ, w ośmiu kategoriach, w 23 konkurencjach. W sezonie letnim – 14 zawodników, w ośmiu kategoriach wiekowych, w 18 konkurencjach, w halowym - czterech zawodników, w trzech kategoriach, w pięciu konkurencjach


 


Zawody powiatowe w pływaniu dziewcząt i chłopców


Zuzanna Kotarba - złoty medal


Dominik Plewa – złoty medal


Michał Głodziak – złoty medal


 


Zbiorowa Odznaka za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej


Nasza Szkoła otrzymała ZBIOROWĄ ODZNAKĘ za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej przyznaną przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Nagroda została przyznana za wysokie wyniki w rywalizacji sportowej szkół na przestrzeni ostatnich lat.


 


Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów w Lekkoatletyce


Dawid Pulit - złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii juniorzy


Joanna Rypel - brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki


 Kamil Repa - brązowy medal w skoku w dal


 Dawid Pulit – brązowy medal w skoku w dal


 


Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim


Marcin Bednarczyk – pierwsze miejsce


Jakub Złydaszyk - drugie miejsce


Dawid Ambroż - trzecie miejsce


Drużyna dziewcząt – trzecie miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców – pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


 


Małopolska Licealiada w Snowboardzie


Bartłomiej Zając – tytuł Mistrza Małopolski


Drużyna chłopców – złoty medal w punktacji drużynowej


Drużyna dziewcząt – brązowy medal w klasyfikacji drużynowej


 


Małopolska Licealiada w Narciarstwie Alpejskim.


Marcin Bednarczyk – złoty medal


 


Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych


Julia Sproch – brązowy medal w biegu na 3000 m w kategorii juniorek


Błażej Knutelski - brązowy medal w biegu na 3000 m w kategorii juniorów młodszych


Irena Dąbrowska - srebrny medal w biegu na 2000 m w kategorii seniorek


 


Grand Prix Tarnowa w Biegach Przełajowych


Edyta Michalik - złoty medal w kategorii seniorek


 


Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych


Joanna Rypel – pierwsze miejsce


Małgorzata Łopata - trzecie miejsce


Błażej Knutelski - drugie miejsce


Bartłomiej Chowaniec – trzecie miejsce


Drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Rypel, Małgorzata Łopata, Klaudia Lipkowska, Weronika Słota, Weronika Florek, Julia Sproch - pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców w składzie: Błażej Knutelski, Bartłomiej Chowaniec, Kamil Gorlicki, Marcin Bigos, Gabriel Duda, Szymon Waliczek - pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


 


Małopolska Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych


Drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Misiura, Joanna Rypel, Klaudia Lipkowska, Małgorzata Łopata, Weronika Florek, Weronika Słota – pierwsze miejsce w punktacji drużynowej


Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Chowaniec, Błażej Knutelski, Marcin Bigos, Kamil Gorlicki, Szymon Waliczek, Kamil Jaworski - trzecie miejsce w punktacji drużynowej


 


Mistrzostwa Województwa Małopolskiego U18 i U20


Joanna Rypel - tytuł Mistrzyni Województwa w biegu na 400 m przez płotki


Weronika Florek – tytuł Mistrzyni Województwa w rzucie oszczepem


Krzysztof Kosakowski – tytuł Mistrza Województwa w pchnięciu kulą


Kamila Repa – srebrny medal w skoku w dal


Norbert Raducki - srebrny medal w pchnięciu kulą


Magdalena Kucińska - brązowy medal w skoku w dal


Weronika Słota - brązowy medal w biegu na 800 m


Małgorzata Łopata – brązowy medal w biegu na 200 m


Weronika Florek – brązowy medal w pchnięciu kulą


Krzysztof Kosakowski – brązowy medal w rzucie dyskiem


Drużyna chłopców w składzie: Kamil Jaworski, Daniel Jendrusiak, Bartłomiej Chowaniec, Paweł Cholewa – brązowy medal w biegu 4 x 100 m

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności