naglowek - tlo

Sukcesy sportowe 2019/2020

 


VII miejsce w Finale Krajowej Ligi Lekkoatletycznej w Kołobrzegu


Drużyna Lekkoatletyczna w składzie: Maciej Chorąży (PB), Łukasz Domalik, Piotr Dziadkowiec, Kamil Górecki (PB), Klaudiusz Gut-Borowy, Bartłomiej Knapczyk, Błażej Knutelski (PB), Norbert Kowalczyk, Łukasz Kułach, Szymon Lipkowski, Dominik Machaj, Bartłomiej Majerczak, Daniel Siedlarczyk, Paweł Światkowski, Damian Luberda–Waksmundzki, Szymon Wojdyła


 


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce


Medale i awans do małopolskiej licealiady wywalczyli:


100 m– I miejsce Bartłomiej Majerczak,


200 m – III miejsce Oliwia Polak, 1. Bartłomiej Majerczak, 2. Szymon Lipkowski,


400 m – I miejsce Maciej Chorąży,


800 m – I miejsce Martyna Hryc, 2. Emilia Biernat,


skok w dal - I miejsce Alicja Zębala, 3. Maja Bobrowska, 2. Łukasz Domalik,


rzut oszczepem – III miejsce Natalia Bąk, 2. Maciej Wojtarowicz,


sztafeta 4x100 m – chłopców w składzie: Łukasz Domalik, Szymon Lipkowski, Maciej Chorąży, Bartłomiej Majerczak.


 


Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych


I miejsce - drużyna dziewcząt


III miejsce - drużyna chłopców


Uczennice i uczniowie Naszego Liceum wystąpili w składzie: Oliwia Smolarska, Kinga Szeliga, Zuzanna Mroczka, Agnieszka Chlipała, Justyna Musiał, Alicja Zębala, Anna Siuty, Emilia Biernat, Martyna Hryc, Agata Czaja; Daniel Siedlarczyk, Józef Smoleń, Jakub Gocał, Paweł Zubrzycki, Dawid Bydłoń, Piotr Łaś, Szymon Kowalczyk, Filip Grojec, Paweł Świątkowski, Szymon Lipkowski.


 


Małopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe


V miejsce w województwie – drużyna dziewcząt


Uczennice Naszej Szkoły wystąpiły w składzie: Joanna Bachleda, Magdalena Nowobilska, Justyna Musiał, Kinga Szeliga, Zuzanna Mroczka, Anna Siuty, Agnieszka Chlipała, Emilia Biernat, Martyna Hryc, Agata Czaja.


Małopolska Licealiada Młodszych w Lekkoatletyce


Łukasz Domalik – 6.16 i złoto w skoku w dal – Mistrz Małopolskiej Licealiady


Natalia Bąk -rzucie oszczepem 500 G, uzyskała 25,04 m (ŻR) – tytuł wicemistrzyni


Maciej Wojtarowicz - rzucie oszczepem 700 G - 36,13 m – brązowy medal


Sztafeta chłopców w składzie: Łukasz Domalik, Szymon Lipkowski, Maciej Wojtarowicz i Bartłomiej Majerczak - 4x100 metrów (46.96) - III miejsce


 


Małopolska Klasyfikacja Sportowa


6 listopada 2019 r. w Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach odbyło się podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2018/2019. Najważniejszą informacją było zajęcie przez uczniów Naszego Liceum I miejsca w klasyfikacji końcowej szkół średnich.


 


Powiatowe Zawody w szachach


Dziewczęta:


Beata Pudzisz z klasy 1Cg – I miejsce


Natalia Bąk z klasy 2E – II miejsce


Zofia Rusnak z klasy 2A – IV miejsce


Chłopcy:


Dominik Kikla z klasy 3C – III miejsce


Kacper Biel z klasy 1F – VII miejsce


Piotr Dziadkowiec z klasy 2A – XI miejsce


Roman Kozielec z klasy 3F – XXIV miejsce


Tomasz Małecki z klasy 3A – XXVII miejsce


Klaudiusz Gut- Borowy z klasy 3A – XXIX miejsce


Jakub Ścisłowicz z klasy 1C – XXXV miejsce


Łukasz Majerczyk z klasy 1C – XLI miejsce


Drużynowo szachiści z Goszczyńskiego zajęli I miejsce.


 


Zawody Strzeleckie


Drużyna dziewczyn w składzie: Julia Wojeńska, Zuzanna Pudzisz, Dorota Górka oraz drużyna chłopców: Józef Balicki, Piotr Dziadkowiec, Szymon Lipkowski - III miejsce w klasyfikacji drużynowej


Zuzanna Pudzisz – złoty medal


Szymon Lipkowski – brązowy medal


 


Sportowe Podsumowanie Roku 2019


Na szczeblu województwa:


III miejsce w Badmintonie (Zakopane) – Kowalska Daria, Zarzycka Patrycja;


V miejsce w Koszykówce 3x3 chłopców (Tarnów). Drużynę stanowili tylko uczniowie klas pierwszych – Aksamit Szymon, Truty Tomasz, Gniadek Adam i Jarkiewicz Szymon;


V miejsce w Szachach (Myślenice) – Pudzisz Beata, Kikla Dominik, Biel Kacper, Dziadkowiec Piotr.


Na szczeblu powiatu:


III miejsce w Koszykówce dziewcząt – Biernat Emilia, Leska Amelia, Łaś Joanna, Pałys Anna, Reguła Wiktoria, Truty Agnieszka, Wróbel Julia, Chmielarczyk Martyna, Bogusz Julia i Żuławińska Martyna;


III miejsce w Tenisie Stołowym (drużynowo) dziewcząt i chłopców – Cyrwus Anna, Gach Klaudia, Handzel Weronika, Faltyn Jakub, Kwiatkowski Kacper, Różański Damian.


 


Halowe Mistrzostwa Małopolski w Lekkoatletyce


Patrycja Iglar - w pchnięciu kulą 4 kg (U20) – złoty medal


Łukasz Domalik - w skoku w dal (U20) – srebrny medal


Bartłomiej Knapczyk (MKS Rabka Zdrój) - w biegu na 60 m – srebrne medale


Mateusz Szwajnos (SMS Nowy Targ) - w skoku w dal (U20) – brązowy medal


 


Powiatowa Licealiada w Snowboardzie


Po dwóch przejazdach, indywidualnie zajęły nastepujące miejsca:


Zofia Rusnak 2a- miejsce II, Anna Wojtczyk 1e- miejsce III, Juila Pierwoła 3f- miejsce IV, Joanna Pęksa 3g – miejsce VI, MonikaXIV 14, Ewelina Zarycka 2d- miejsce XVI.


Drużyna dziewcząt – pierwsze miejsce drużynowo


 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności