naglowek - tlo

Gala Misyjna na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Dodał: admin 30 października 2019 11:32

W poniedziałek 28 października uczniowie naszego liceum wraz z Panią Dyrektor Marią Kopeć oraz nauczycielami 

p. Dorotą Adamczyk i p. Wojciechem Grzybkiem wzięli udział w Finałowej Gali Misyjnej z okazji zakończenia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Miejscem uroczystości była aula Św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach która zgromadziła dzieci i młodzież z całej archidiecezji krakowskiej.W trakcie spotkania zostały rozdane nagrody i wyróżnienia za konkurs plastyczny oraz przeprowadzony został Quiz Misyjny. Wśród zwycięzców drugiego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoly, zajmując kolejno trzy pierwsze miejsca: Katarzyna Możdżeń, Monika Iskra i Szymon Kowalczyk. Każdy z uczestników musiał wcześniej odpowiedzieć na pytania związane z misjami Kościoła Katolickiego w formie kahoota. Każda nagrodzona osoba otrzymała dyplom i pamiątki związane z działalnością misyjną.


Całość wydarzenia została ubogacona wyjątkowym koncertem muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Jaspis. Nie zabrakło wystąpień ks. bp. Jana Zająca oraz Dyrektora Wydziały Duszpasterstwa Misyjnego ks. Tadeusza Dziedzica, a także opowiadań sióstr Klawerianek o pracy misyjnej w Nigerii. Na zakończenie siostra Bożena Najbar podziękowała wszystkim za obecność oraz zachęciła wszystkich przybyłych do wspierania misjonarzy pracujących na różnych kontynentach w formie duchowej i materialnej.


Był to wyjątkowy czas gdzie młodzi ludzie mogli dowiedzieć się czym są misje, na czym polega działalność misyjna, oraz jakie problemy na różnych kontynentach występują wśród mieszkańców którym jest głoszona Dobra Nowina.


Organizatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności