Małopolska Noc Naukowców 2019 już za nami!

Dodał: admin 20 listopada 2019 14:51

Małopolska Noc Naukowców odbywa się nieprzerwanie od 2007 roku, a nasza szkoła uczestniczy w tym wydarzeniu od kilku lat.

Impreza ta cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży naszej szkoły, przede wszystkim ze względu na charakter wydarzenia, którego ważnym elementem są nie tylko wykłady, ale także warsztaty i laboratoria. Można więc z bliska przyjrzeć się pracy naukowców i uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Zajęcia są zawsze przygotowane na wysokim poziomie, a szeroki zakres podejmowanych tematów, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

 

 W tym roku uczniowie dwóch klas drugich z rozszerzonym nauczaniem biologii (klasa IIb i klasa IIe) wybrali zajęcia w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach: „Zrekonstruować życie - analiza antropologiczna szczątków kostnych”, oraz „Biologia pierścienic na przykładzie dżdżownicy ziemnej”, a także w wykładzie: „Po co nam Gorączka?”.


Ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły wywarła ekspozycja w Centrum Edukacji Przyrodniczej, którą zwiedzać można tylko podczas nielicznych wydarzeń, a do takich należy właśnie Noc Naukowców.


Młodzież naszego liceum wysoko oceniła poziom merytoryczny zajęć, a także wyposażenie pracowni, w których warsztaty się odbywały.


Autorami zdjęć są uczniowie: Iza Ciszek, Lucyna Gołębiowska, Ania Sinkiewicz, Ania Wiercioch.


Opiekunami uczniów były nauczycielki biologii: dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło, mgr Krystyna Janczura