naglowek - tlo

Mikołajki w latynoskich rytmach

Dodał: admin 9 grudnia 2019 09:00

6 grudnia 2019 r. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego miała okazję gościć Panią Magdaleną Lechowską – Polkę o latynoskiej duszy, która dorastała w egzotycznej Kolumbii. Poza wrażliwością muzyczną artystka posiada talent do opowiadania przez obraz i dzięki temu spotkaniu młodzież klas geograficznych i klas z językiem hiszpańskim, mogła obejrzeć film dokumentalny o Kolumbii, autorstwa artystki.

 Dzięki projekcji filmu licealiści mogli poznać Kolumbię, a szczególnie miasto Bucaramanga, w którym wychowywała się prelegentka. Po projekcji Pani Magdalena Lechowska opowiedziała o muzyce kolumbijskiej, a także zaprezentowała kilka utworów ze swojego szerokiego repertuaru. W jej wykonaniu można było usłyszeć piosenkę „El pescador” w najbardziej charakterystycznym rytmie kolumbijskim cumbia, czy stylizowanie tango „Ta ostatnia niedziela/ El último domingo”, które zyskało nowy latynoski charakter.


Dodatkową atrakcją mikołajkowego spotkania był szeroki wybór tapas, czyli hiszpańskich przekąsek, które cieszyły się wśród uczniów wielkim powodzeniem. Spotkanie zorganizowały klasy 1F oraz 1Fg wraz z wychowawczyniami p. Zofią Łukasz i p. Kingą Szpuler.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności