naglowek - tlo

Sukcesy naszych humanistek! Paulina Pierwoła i Bogumiła Nowak w 50 Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Dodał: admin 4 lutego 2020 00:09

Miło nam poinformować, że uczennice: Paulina Pierwoła (3D) i Bogumiła Nowak (1Dg) zakwalifikowały się do pisemnego etapu okręgowego 50 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

 

 

Dziewczyny napisały na etap szkolny prace badawcze: Paulina rozwinęła temat: Polska powieść historyczna między XIX a XXI wiekiem – jej formy, przemiany i znaczenia, a Bogusia opracowała zagadnienie: Poeta jako „homo imaginativus”. Kategoria wyobraźni w poezji polskiej epoki renesansu i baroku, które następnie uzyskały akceptację jurorów Olimpiady i dlatego dziewczyny będą reprezentowały naszą Szkołę w tym najbardziej prestiżowym w kraju konkursie polonistycznym. Odbędzie się on w Krakowie dnia 8. lutego br. Uczennice zmierzą się z tematami z zakresu literaturoznawstwa lub teatrologii oraz napiszą test gramatyczno-stylistyczny.

 

 
Dodajmy, że Paulina jest już zeszłoroczną finalistką tej Olimpiady (i ma zdaną maturę z polskiego na 100%!), Bogusia zaś idzie w jej ślady a idea Olimpiady, inspirując kolejnych uczniów do przeżycia humanistycznej przygody, stała się tradycją naszego Liceum. Obie Olimpijki reprezentują klasę o profilu humanistycznym (rozszerzony program języka polskiego i historii) i pracują pod opieką p. mgra Grzegorza Klaga.


Dziewczyny! Gratulujemy Wam sukcesu i życzymy połamania piór! Jesteśmy z Was dumni!

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności