Serce od Hospicjum 2015

Dodał: admin 15 lutego 2015 20:01

W walentynki na nowotarskim rynku kilkunastu wolontariuszy - uczniów oraz absolwentów I LO im. S. Goszczyńskiego wraz z opiekunami i przedstawicielami Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci rozdawało mieszkańcom stolicy Podhala serca.W południe, młodzi zebrali się przed ratuszem miasta, by zupełnie bezinteresownie wesprzeć akcję „Serce od hospicjum 2015”. Polega ona na przygotowaniu papierowych serduszek według pomysłu polskiego origamisty Bolesława Gargola, które później wręczane są przechodniom na ulicach miast 13 i 14 lutego. Akcja ta ma na celu zachęcanie ludzi dobrej woli do przekazywania 1% podatku na rzecz chorych i potrzebujących dzieci.


Dzisiejsze wydarzenie było kontynuacją rozpoczętej wczoraj na historycznym krakowskim rynku akcji obdarowywania wszystkich sercami.


Piątek trzynastego, samo centrum Krakowa - przesądni powiedzą, że lepiej pozostać w domach. Jednak właśnie tego pozornie pechowego dnia, przy pomniku polskiego wieszcza narodowego zebrał się spory tłum ludzi, głównie młodzieży. Wśród nich znalazły się uczennice oraz absolwentki  „Goszcza”. Młodzi, wyposażeni w transparenty promujące akcję oraz serduszka origami wykonane m.in. przez uczniów naszej szkoły, ruszyli na miasto, by wręczać je przechodniom.


Akcja ta organizowana jest już po raz trzeci i jak co roku spotyka się z bardzo pozytywną reakcją. Jest ona dzieleniem się uśmiechem i radością, a także daje nadzieję tym, którym została ona zabrana przez chorobę i cierpienie.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=45

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl