Kilka słów od Pani Dyrektor skierowanych do Maturzystów 2020

Dodał: admin 24 kwietnia 2020 11:44

Drodzy Maturzyści 2020,

Dziś kończycie 3- letnią naukę w Liceum. Powinnam powiedzieć Wam, że za kilka dni piszecie pierwszy i najważniejszy egzamin w Waszym życiu. Tymczasem życie często wystawia nas na próbę i musimy sprostać trudnym doświadczeniom. Każda sytuacja wpływa na nas i kształtuje nas. Żyjemy w zagrożeniu, na które nie mamy wpływu ale pilnie obserwujemy, analizujemy, interpretujemy i szukamy rozwiązań, bo jak mówi Albert Camus „Niepewność – oto co zmusza do myślenia” .

Pierwszy raz w historii Szkoły, stoimy przed niewiadomą co do terminu matury i egzaminów ustnych. Wiele jest spekulacji          i informacji, które śledzimy każdego dnia. Jedno jest pewne: Wasza matura będzie egzaminem dojrzałości i cierpliwości.

Wybierając Nasze Liceum, zagościliście w murach Szkoły wymagającej, Szkoły z tradycjami i ciekawą historią, ale nie spodziewaliście się, że przez te 3 lata będziecie świadkami wyjątkowych wydarzeń.

Ani ja, ani Wy nie jesteśmy w stanie przewidzieć dziś co przyniosą kolejne tygodnie, ale jestem spokojna o Waszą przyszłość, bo wiem, że wiedza zdobyta w Naszej Szkole to solidne podwaliny, których nikt Wam nie zabierze, które będą procentować i na których będziecie budować swoje dorosłe życie.

Dziś, zdalnie, w imieniu Całego Grona Pedagogicznego i Pracowników gratuluję Wam ukończenia szkoły! Wśród Was jest 35 absolwentów, którym gratuluję ukończenia szkoły z wyróżnieniem! Z całego serca gratulujemy Wam uzyskania tytułów: finalistów i laureatów w olimpiadach przedmiotowych i konkursach, zdobycia indeksów wyższych uczelni oraz sukcesów sportowych. Podziwiamy Waszą pracę w wolontariacie.

Wykorzystajcie w mądry sposób czas oczekiwania na egzamin dojrzałości. Życzę Wam, abyście mogli wykazać się pełną wiedzą   a potem, abyście cieszyli się wysokimi wynikami matury, które otworzą Wam perspektywy wspaniałej przyszłości.

Wszyscy mamy nadzieję, że już za kilka tygodni spotkamy się w murach Naszej Szkoły i zgodnie z tradycją uroczyście wręczymy Wam świadectwa a Wy przekażecie młodszym kolegom Sztandar Szkoły i z Waszym udziałem dopisaną historię Szkoły.

Dacie Radę! Powodzenia!!!... „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”!

Maria Kopeć

Dyrektor Szkoły

Wasza edukacja dobiega już końca, a przed Wami nowy etap w życiu. Bardzo byśmy chcieli, żebyście wiązali z naszą szkołą same dobre wspomnienia, dlatego w ramach pożegnania, jedna z naszych uczennic - Aleksandra Pawlikowska - w imieniu całej społeczności szkolnej, przygotowała piosenkę specjalnie dla Was. Autorem słów piosenki jest sam Marek Grechuta, kompozytorem muzyki Absolwent Naszej Szkoły Jan Kanty Pawluśkiewicz. Wraz z piosenką Ola chciałaby przekazać Wam parę słów otuchy:
,,Ze swojej strony chciałabym Wam życzyć pogody ducha o jakiej pisał Marek Grechuta w swojej piosence. Zaczynacie nowy etap życia, teraz tylko on powinien być ważny. Życzę, żebyście zawsze znali odpowiedź na pytania z piosenki, o tym, jak rozpoznać ludzi, których już nie znamy, jak pozbierać myśli z tych nieposkładanych... przed maturą musi być to ciężkie. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do celu, wiary w siebie i w przyszłość. Połamania długopisów <3 ”