V Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce

Dodał: admin 2 marca 2015 21:18

Trzy medale UKS „Gimpel” Nowy Targ - złoto dla Krzysztofa Kosakowskiego!

Po raz trzeci reprezentanci UKS „Gimpel” Nowy Targ startowali w Brzeszczach, w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Zgodnie z niepisaną tradycją również i tym razem wrócili z medalami.

Po raz drugi złoty medal zdobył Krzysztof Kosakowski. W pchnięciu kulą 5 kg uzyskał wynik 13.41, jest to halowy rekord Szkoły, następnego rywala wyprzedził o 142 cm. W tabelach PZLA na rok 2015, jest na 28 miejscu w Polsce.

Drugi z naszych młodszych juniorów Dawid Pulit uplasował się na 12 pozycji w skoku w dal i na 16 w biegu na 60 metrów.

O krok od medalu była Aleksandra Misiura, zajęła czwarte miejsce w skoku w dal. W biegu na 60 metrów uplasowała się na 14 miejscu, ustanowiła rekordy Szkoły juniorek młodszych i juniorek, uzyskała czas 8.81, poprawiła wynik Małgorzaty Cygoń - 9.97. W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 otrzyma certyfikat w formie ozdobnego grawertonu.

W finale wystąpiła również Klaudia Kmin, wynikiem 8.92 ustanowiła rekord Szkoły juniorek młodszych w pchnięciu kulą 3 kg, zajęła 6 miejsce. Na siódmej pozycji ukończyła konkurs pchnięcia kulą Urszula Tokarczyk.

W kategorii juniorów, brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki (99 cm) zdobył Adrian Sobolak. Uzyskał rezultat 10.43, poprawił rekord Szkoły10.58 należący do Franciszka Sutora. W czasie uroczystości z okazji zakończenia edukacji przez klasy trzecie, otrzyma certyfikat w formie ozdobnego grawertonu.

Blisko medalu był również Jakub Złahoda, w biegu na 60 metrów przez płotki zajął czwarte miejsce, a na 60 metrów - 11.

W finale skoku w dal wystąpiło czterech zawodników Gimpla. Najwyższe, piąte miejsce zajął Oskar Nowak, rezultatem 5.56 ustanowił halowy rekord Szkoły. Jako szósty ukończył konkurs Szymon Waksmundzki (5.55), siódmy był Adrian Sobolak (5.52). Nasz najlepszy sprinter Jakub Cholewa, dwukrotnie zajął ósme miejsce, w biegu na 60 metrów i w skoku w dal.

Srebrny medal wywalczyła Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal, na 60 metrów była ósma. Czwarte miejsce zajęła Justyna Jachera w biegu na 60 metrów przez płotki (84 cm), uzyskała czas 11.89, jest to pierwszy wynik juniorki UKS Gimpel na tym dystansie. W biegu na 60 metrów zajęła dziewiąte miejsce.

Medaliści UKS „Gimpel” Nowy Targ w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce:

Rok 2013

srebrne medale – Michał Pyzowski na 60 m, Adam Pawlikowski w pchnięciu kulą 6 kg;

brązowe medale – Franciszek Sutor na 60 m przez płotki, Jakub Stojek w skoku w dal (wszyscy w kat. junior), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 5 kg.

Rok 2014

złote medale – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg, Tomasz Baran w pchnięciu kulą 6 kg;

srebrny medal – Małgorzata Cygoń w skoku w dal juniorek.

Rok 2015

złoty medal – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg;

srebrny medal – Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal juniorek;

brązowy medal – Adrian Sobolak na 60 m przez płotki juniorów.

GRATULUJEMY!!!

Komunikaty z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=48