Wspomnienie o Jacku Waksmundzkim

Dodał: admin 17 września 2020 16:29

„Człowiek poszukuje sobie miejsca wśród ludzi. Poszukuje dla siebie takiej pracy, która byłaby j e g o pracą. Poszukuje ludzi, wśród których nie musiałby udawać.(...)”

/Józef Tischner/

Śp. Jacek Waksmundzki, miłośnik historii i wycieczek górskich, absolwent historii Uniwersytetu Jagiellońskiego - od 1993 r. profesor I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Jako nauczyciel poświęcał ogrom wysiłku i czasu na odkrywanie historii Szkoły, stając się strażnikiem pamięci Uczniów, Absolwentów oraz Profesorów Liceum, którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej.

Jego pracowitości, wnikliwości i wieloletnim badaniom archiwalnym, prowadzonym w kraju i za granicą oraz wystąpieniom na konferencjach naukowych, zawdzięczamy opracowane i zaprezentowane biogramy Absolwentów Szkoły. Stały się one ważną częścią duchowego dziedzictwa Liceum.

Profesorze! Będzie nam Pana brakowało.
                                                                                  Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im.S. Goszczyńskiego