Challenge „Przeskocz mukowiscydozę” w Goszczu.

Dodał: admin 24 września 2020 08:45

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Przeskocz Mukowiscydozę”. Młodzież przez kilkanaście sekund na boisku szkolnym z nauczycielami skakała na skakance, by w ten sposób promować aktywny sposób życia oraz wyrazić solidarność z osobami chorymi na „CF”.

Challenge „Przeskocz mukowiscydozę”, to nowa akcja społeczna, która przez promocję ruchu zwraca uwagę na potrzeby pacjentów. W Polsce na tę chorobę genetyczną choruje nawet 2 tys. osób, co oznacza, że jest ona najbardziej powszechna ze wszystkich chorób rzadkich.

Dziękujemy za nominacje do wykonania zadania przez #Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Goszcz nominuje: # ZSTiP im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, #OSP Kacwin, #Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, radnych Nowego Targu: # Ewa Garbacz i #Szymon Fatla.