Zmarła Anna Bugnon-Rosset

Dodał: admin 3 marca 2015 20:01

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci, dnia 27 lutego 2015, pani Anny Bugnon-Rosset, długoletniej nauczycielki naszej partnerskiej szkoły - Collège de Gambach we Fryburgu.
Zmarła była z pochodzenia Polką, córką pisarki Zofii Kossak- Szczuckiej. To z Jej inicjatywy zostały nawiązane trwające do dziś kontakty z naszymi partnerami w Szwajcarii. Na początku lat dziewięćdziesiątych, u zarania naszej przyjaźni, Pani Anna Bugnon-Rosset, wraz z grupą nauczycieli z Collège de Gambach gościła w naszej szkole, spotkała się z ówczesnymi uczniami i nauczycielami, dzieląc się wspomnieniami o dramatycznych wojennych i tużpowojennych losach swoich i swojej matki. Jej opowieści spotkały się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy. Potem spotykaliśmy się jeszcze wielokrotnie… Pani Anna zawsze żywo interesowała się rozwojem naszych kontaktów. Była wielką przyjaciółką swojej pierwszej Ojczyzny. Jeszcze w latach osiemdziesiątych organizowała pomoc humanitarną, między innymi dla szpitala w Rabce. Działała też z pasją na rzecz Muzeum poświęconego swojej matce w Górkach Wielkich.


W zmarłej tracimy Serdeczną Przyjaciółkę, osobę wybitnego intelektu i wielkiego serca.


Cześć Jej pamięci.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele w Cugy (kanton Frybourg) w Szwajcarii, w czwartek 5 marca 2015, o godzinie 14.30

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl