Dzień Edukacji Narodowej z Teatrem pod Zabytkowym Wieszakiem

Dodał: admin 15 października 2020 15:09

Pomimo trudnej sytuacji w jakiej przyszło szkołom świętować Dzień Edukacji Narodowej, TEATR POD ZABYTKOWYM WIESZAKIEM uczynił z tego święta wyjątkowy dzień. Autorski scenariusz Profesor Hanny Sięki okazał się być remedium na zewnętrzne struktury zła i związaną z tym niepewność.

 

 

Spektakl pod tytułem „Chcę kogoś poznać” opowiada o szkole, uczniach, o ich lękach, pragnieniach, presji oraz relacjach międzyludzkich - jak powiedziała na wstępie Pani Hanna Sięka „Edukacja to poznawanie siebie nawzajem” .

 Zobaczyć człowieka w człowieku- to główne przesłanie sztuki. Jakże to aktualne gdy sami doświadczamy wiele na polu własnego człowieczeństwa. Uczucia, emocje otwierają, bądź zamykają nas na relacje interpersonalne, a wrażliwość ludzka bywa nieoceniona w zrozumieniu drugiego człowieka.


 


„Też mam uczucia” mówi jeden z bohaterów. Ważne żeby o tym nie zapominać. Nie etykietować, nie oceniać, widzieć w człowieku człowieka- to ważne!


 


Sztuka w sposób wymowny przedstawiała też Triadę Platońską, o poszukiwaniu prawdy, piękna i dobra. Permanentnie szukajmy tych wartości i nie zapominajmy nigdy o drugim człowieku.


Czy to niebo się rozstąpiło, czy zobaczyłem anioła”- to ostatnie słowa sztuki, które uczeń- aktor kieruje w stronę nauczycieli. Dziękujemy. To najlepsze życzenia jakie kiedykolwiek usłyszało Grono Pedagogiczne Naszego Liceum.


 


Gratulujemy Pani Profesor  Hannie Sięce i grupie teatralnej Pod Zabytkowym Wieszakiem za emocje, za piękne przesłanie, za to, że w tym trudnym czasie podjęli wszelkie działania abyśmy poczuli, że wszyscy jesteśmy potrzebni sobie nawzajem.


Dziękujemy.


Bądźmy razem.