Konkurs Misyjny

Dodał: admin 24 listopada 2020 11:02

Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie o dr Wandzie Błeńskiej nazywanej „Matką  Trędowatych” zajmując:

I miejsce: Damian Bigos – klasa 3a,

II miejsce: Małgorzata Tokarczyk – klasa 2h,

III miejsce: Kinga Pierwoła – klasa 3g.

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się jako jedyni z Podhala do etapu finałowego który odbędzie się 3 grudnia.Tematyką Konkursu Misyjnego była postać lekarki, która całym sercem poświęciła się osobom chorym na trąd w Ugandzie. Ciekawe historie i przygody z jej życia, szczególne inspiracje wynikające z jej marzeń znalazły odzwierciedlenie w 50 pytaniach konkursowych.

Gratulujemy Naszym Uczniom uzyskania wysokich wyników , którzy dzięki konkursowi poznali życiorys niezwykłej kobiety, która swoje życie poświęciła dla ratowania ludzkiego życia na Czarnym Lądzie.

Koordynatorami i opiekunami naukowymi uczniów byli: mgr Wojciech Grzybek i ks. Jan Gacek

Życzymy dalszych sukcesów w następnym etapie Konkursu Misyjnego!!!