Dzielimy się dobrem - mimo wszystko - akcje Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu

Dodał: admin 14 grudnia 2020 07:51

W tym roku szkolnym ze względu na trudną sytuację spowodowaną pandemią wiele akcji charytatywnych musiało zmienić swoją formułę. Zbliżający się jednak czas Świąt Bożego Narodzenia stał się okazją do zorganizowania m. in. zbiórki żywności dla Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a dzięki współpracy z Fundacją „Dunajec” przekazania im tych produktów.

Wiele inicjatyw zaproponowały i zrealizowały klasy wraz z wychowawcami. Klasa 2Fg wraz z wychowawczynią mgr Zofią Łukasz z zebranych pieniędzy zakupia najpotrzebniejsze produkty, z których z pewnością ucieszą się potrzebujący. Inna formą pomocy było również zorganizowanie na terenie szkoły akcji „Mikołajki dla Mukoludków”. Tym razem, zamiast zbiórki produktów w marketach, przygotowane zostały paczki… i tu inicjatywę przejęli uczniowie klasy I F wraz z wychowawczynią mgr Katarzyną Żmudą. Kolejnym pięknym gestem dobroci wykazała się klasa II C i I E wraz z wychowawczynią mgr Alicją Bryniarską i dr Katarzyną Grobarczyk-Piekło, organizując paczkę mikołajkową dla Dziecka z Fundacji im. Adama Worwy oraz wspierając zbiórkę żywności.

Koordynatorem wszystkich akcji byli wychowawcy klas oraz opiekun Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego mgr Wojciech Grzybek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wielką hojność i wrażliwość serca w dzieleniu dobrem z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują!