Olimpiada Filozoficzna

Dodał: admin 22 grudnia 2020 08:26

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego XXXIII Olimpiady Filozoficznej.  Polskie Towarzystwo Filozoficzne bardzo wysoko oceniło prace Julii Smreczyńskiej i Augustyna Mikołajczyka. Wyniki były wręcz znakomite - Augustyn zdobył maksymalną liczbę punktów. Praca Julii poświęcona była aksjologii i problematyce odpowiedzialności,  zaś  tematem Augustyna były początek, czas i wieczność w filozofii starożytnej i średniowiecznej. Jest to sukces godny podziwu, gdyż konkurs jest naprawdę trudny - filozofia jest bardzo wymagającą dziedziną, daleko wykraczającą poza szkolny program nauczania. Dlatego uczniom klasy 2d serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w następnych etapach olimpiady.

Julię i Augustyna wspiera p. prof. Hanna Sięka.