”Razem na Święta”

Dodał: admin 23 grudnia 2020 21:46

Zbliżający się czas Bożego Narodzenia stał się inspiracją do przygotowania przez Społeczność Goszczyńskiego niesamowitej świątecznej niespodzianki: ponad 200 pięknych, samodzielnie wykonanych kartek z życzeniami oraz 200 piernikowych, cudownych słodkości, które dotarły do pensjonariuszy DPS „Smrek” w Zaskalu, Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju oraz do Domu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

Młodzież wykazała się nie tylko dobrym zmysłem organizacyjnym, ale także niezwykłymi zdolnościami manualnymi – zarówno kartki jak i pierniki zachwycały pomysłowością, kolorami i starannym wykonaniem, a zawarte w nich serdeczne życzenia wywołały uśmiech na niejednej twarzy. W ten sposób mogliśmy ofiarować to, co mamy – dobre serce i słowo dające nadzieję, dzieląc się radością i wspólnym przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia w tym trudnym, pełnym ograniczeń czasie. Dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Młodzieżowemu za zorganizowanie całego wydarzenia, a nauczycielom, rodzicom, uczniom i absolwentom za ich zaangażowanie, czas, artystyczną twórczość i wielką wrażliwość na drugiego człowieka.