Matematycy z naszego Liceum na warsztatach matematycznych

Dodał: admin 1 marca 2021 19:35

Uzdolnieni matematycznie uczniowie z naszego Liceum wraz z Nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w zdalnych wykładach z matematyki organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były one okazją do poszerzenia wiedzy i spojrzenia na przedmiot z nieco innej perspektywy.

W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi, które trójkąty są najbardziej dowolne i jakie są ich własności. Poznali też pojęcie złotego trójkąta i odległości Hausdorffa. Podczas zajęć wspólnych - dla Nauczycieli i Uczniów - zapoznali się z zastosowaniem rachunku wektorów w zadaniach z planimetrii. Zobaczyli m.in. jak działania na wektorach mogą pomóc udowodnić twierdzenie Talesa.

Spotkanie z królową nauk przebiegło pomyślnie, uczestnicy wiele z niego wynieśli, a udział w tym wydarzeniu był dla wszystkich prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że następne wykłady będą równie ciekawe.