Wyzwania i sukcesy biologów

Dodał: admin 5 marca 2021 11:15

Warunkiem koniecznym do nauki biologii jest ciekawość, otwarty umysł i gotowość do krytycznego spojrzenia na świat przyrody, jednak po drodze trzeba się jeszcze zmierzyć z elementami chemii, fizyki, statystyki i matematyki, czy zgłębić wiedzą specjalistyczną. Licealiści z klas z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką próbują swoich sił w wielu konkursach i olimpiadach wykorzystując swoją rozległą wiedzę
Licealiści z klas: IIb, IIbg, IIh oraz IIIe uczestniczyli w etapie szkolnym XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która wymagała interdyscyplinarnej wiedzy.

Specjalistycznych i szczegółowych wiadomości z zakresu neurobiologii wymaga Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee, który organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie z klas IIe, IIh, IIb, IIbg oraz IIIb. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a najlepsze wyniki uzyskali: Julia Ślamczyk z klasy IIIb, Ewelina Spytkowska z klasy IIh i Kajetan Olcoń także z klasy IIh, tym samym awansując do etapu regionalnego.

Opiekę nad uczniami sprawują nauczycielki biologii: dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło i mgr Jagna Dziedzic .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników, a Julii, Ewelinie i Kajetanowi życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu neurobiologicznego.